Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Skadarské jezero

Největší jezero na Balkáně, důležité útočiště vodních ptáků – největší ptačí rezervace v Evropě, Národní park s pelikánem ve znaku. Plocha Skadarského jezera se rozkládá v jižní části země, na hranicích Černé Hory a Albánie, v blízkosti Jaderského moře, od nějž je odděluje hřbet Rumija. Často je proto návštěva Skadarského jezera součástí jednodenních výletů, kdy den začnete v některém z pobřežních letovisek, a v poledne už obědváte u jezera.

 

Poloha jezera, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

To má průměrnou hloubku zhruba 6 metrů, na některých místech ležících pod úrovní mořské hladiny ale může činit až desetkrát tolik. Takovým místům se zde potom říká „oka“. Návštěva pobřeží jezera, plného nejhrůznějších výběžků a tzv. Goricas, drobných ostrůvků pokrytých divokými granátovníky a břečťanem, bezpochyby patří k nejsilnějším zážitkům, které země příchozím nabízí.

Silný dojem, který ve vás zdejší příroda stejně jako samotný výhled na vody Skadarského jezera zanechá, potom jenom podtrhne prohlídka množství památek, které jsou součástí měst a vesnic jež jezero obklopují. Určitě se vyplatí navštívit například Skadar, albánské město ležící na jeho jihovýchodním břehu.

 

 

 

 

      Ubytovíní v této lokalitě přes booking.com
       

 

 

  Čtěte také:
 

Durmitor – poklad na severu Černé Hory

 

Buljarica – Dovolená v Černé Hoře

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.