Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Buljarica – Dovolená v Černé Hoře

Mezi Čechy stává stále oblíbenější dovolená v Černé Hoře. Tato země pyšnící se nádhernou přírodou, křišťálově čistým mořem a více než 250 slunečnými dny v roce byla neprávem dlouho zastíněná Chorvatskem. Zdejší pláže ale nejsou zdaleka tak přeplněné a také voda dosahuje vyšší teploty a nádhernou scenerii vrcholků hor vypínajících se přímo nad Středozemním mořem si zamilujete na první pohled.

 

 

 

 

Kam vyrazit?

  Nejvyhledávanějším cílem turistů, kteří míří do Černé Hory, je Budvanská riviéra. Budva sama je obrovské letovisko, ale já považuji za příjemnější alternativu městečko Buljarica.

   Nachází se přibližně uprostřed černohorského pobřeží a zdejší písečná pláž leží v zálivu, což mírní vlny. Voda je většinou klidná a průzračná. Nabízí se možnost nasadit si potápěčské brýle a pozorovat život zdejších ryb a klidné vlnění řas. Nad pláží pak uvidíte vysoké horské hřebeny a sami zjistíte, že výhled na tuhle fascinující kombinaci neomrzí.

  Díky tomu, že Buljarica nepatří mezi nejznámější turistická centra této oblasti, najdete vždy na pláži klidné místo. Přímo na pláži se nachází několik barů, restaurace a lehátka k zapůjčení.

 

 

Jak se tam dostat?

    Osobně velmi doporučuji do Černé Hory cestovat letadlem. Let z Prahy do hlavního města Podgoricy trvá přibližně hodinu a půl a poté budete pokračovat autobusem na riviéru.

            Další možností je doprava autem, vlakem nebo autobusem, ale na přejezd zdejších pohoří si připravte pevné nervy.

 

 

Kde se ubytovat?

 Ubytování v Černé Hoře prakticky není problém. V Buljarice se nachází dvě ubytovací zařízení.

 Přímo na pláži stojí hotel Savojo. Patří mezi průměrné hotely s možností polopenze nebo plné penze a velmi výhodnou polohou.

 Druhá možnost je vila Armenko. Ta se skládá ze samotné vily a další budovy, kde každý pokoj vypadá jako malý byt. K vile patří bazén, do kterého mají hosté po celý den přístup, a zahrada. Úroveň ubytování je opravdu vysoká, klimatizace je samozřejmostí a jídlo si buď obstaráte sami, nebo chodíte do hotelu Savojo. Já jsem byla velmi spokojená.

 

   
  Další možnosti:
 

Nataly Apartments

   

 

 

Co tam dělat?

  Pokud vás už omrzelo koupání a opalování na pláži, můžete navečer vyrazit do sousedního městečka Petrovac. Stačí přejít zalesněný kopec oddělující obě městečka a přivítá vás dlouhá promenáda s množstvím obchůdků se suvenýry, kaváren, restaurací a stánků se zmrzlinou, vinoucí se podél celého pobřeží v Petrovacu. Zpátky se můžete dostat například na loďce a užít si tak romantickou plavbu podél pobřeží.

 

 

  Kdo touží nahlédnout do zdejší historie, určitě s radostí navštíví starý pravoslavný klášter Kanastir. Uvidíte ho i z Buljaricy, stojí na nedalekém kopci a cesta k němu je příjemná procházka lesem. Můžete zde obdivovat bohatě zdobený pravoslavný kostel, ale nejkrásnější součástí komplexu je obrovská nádherná zahrada. Květinám i keřům, o které se místní mniši pečlivě starají, se tu daří opravdu výborně a sladká vůně květů je všudypřítomná. Za zmínku stojí určitě i nádherná vyhlídka na moře.

 

 

Dovolenou v Buljarice opravdu mohu jen doporučit. Ať už hledáte příjemné koupání v čistém a teplém moři, klidnou pláž, hezké ubytování s bazénem, historickou památku nebo přístup do města, najdete tu všechno na jednom místě a ještě obklopené krásnou přírodou.

 

 

Autor: Martina Arltová

 

 

 

 

Čtěte také:

Jezerski vrch. Černá Hora

Letiště Podgorica (TGD) v Černé hoře

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.