Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Zima     

Skipark Gruň láká na klid a lyžování bez čekání

Mnoho z nás odjíždí za zimními radovánkami daleko do zahraničí, přitom krásné lyžařské areály nalezneme i u nás doma. Krásnou přírodu, klid na sjezdovkách, čerstvý vzduch a téměř žádné fronty - to vše vás čeká, pokud si pro svou lyžovačku vyberete právě Skipark Gruň, budete rozhodně nadšeni.

 

Lyžařské a rekreační středisko Skipark Gruň se nachází v malebném okolí údolí potoka Poledňana na úbočí vrcholu Gruně. Díky skvělé poloze a umělému zasněžování si můžete užít sněhu, i v případě, že v nížinách je bílé nadílky nedostatek.

 

 

Středisko jsme navštívili jen v zimě, nicméně věříme, že zde bude krásně i v létě. Nedaleká Lysá Hora spolu s dalšími vrcholy Beskyd lákají, abyste je pokořili.

Středisko nabízí možnost ubytování hned pod svahem. Pohodlné domácké a horské ubytování nabízí tři budovy a jedna samostatná chata až pro osmnáct osob.

 

    Tip na hotel: 

Ski Park Gruň

 

Cena na noc pro dva - 980 Kč

 

Samozřejmostí je domácí občerstvení přímo v penzionu či v přilehlé kolibě. Kromě toho v budově najdete také bar, saunu, ping-pong, kulečník či koupací sudy. V jedné z budov je vám k dispozici také dětská herna. Není nad to si po náročné lyžovačce či výšlapu užít trochu relaxu v sauně.

Pokud na Gruň pojedete hlavně za lyžovačkou, čekají zde na vás dva vleky a nově vybudovaná dvousedačková lanovka.

Energii si můžete vybít na třech sjezdovkách o celkové délce 4,3 kilometrů.

Zavítejte zde také s dětmi, pro které je připravena jednodušší dětská sjezdovka. Všechny sjezdovky jsou denně upravovány a samozřejmostí je i noční osvětlení, nicméně večerní lyžování k dispozici není.

Ve Skiparku Gruň si zablbnete od devíti hodin ráno do čtyř hodin odpoledne. Skipark nabízí i doplňkové služby, jako je lyžařská škola, půjčovna a servis lyží i horská služba.

Poloha střediska je poměrně z ruky, o to více se však těšte na nádhernou přírodu a božský klid, a to i na sjezdovkách.

 

 

 

Jestli se zde chystáte autem, rozhodně doporučuji zimní řetězy. Jistě oceníte parkování zadarmo. Středisko však zajišťuje i skibus pro své zákazníky. Z Ostravy, Frýdku-Místku či Nového Jičína se dostanete  na zastávku skibusu jednoduše - spoje zde jezdí velmi často. Skibus Gruň na vás bude čekat vždy ráno na zastávkách Čertův hrádek a Stýskalonky. Nemusíte se bát, zpátky vás odveze taky, a to taktéž ve dvou časech, po třetí a po čtvrté hodině. Skibus je samozřejmě zadarmo.

Okolí střediska láká také na nesčetné výšlapy a výlety po okolí. Minout byste jistě neměli již zmiňovanou Lysou Horu, blízko je to i na Slovensko. Turisticky atraktivními místy je například i Naučná stezka Gruň, pomocí které se dostanete až na Bílý Kříž. Jedná se o jednu z nejkrásnějších stezek na hřebeni Beskyd. V okolí se nachází také velké množství cyklostezek pro letní vyžití.

V blízkosti leží golfový Resort Ostravice či přehrada Šance. Léto je ideálním obdobím pro návštěvu koupaliště Sluníčko.

Ačkoliv se jedná o poměrně zapadlé a tak trochu i zapomenuté místo, rozhodně stojí za návštěvu, ať už v létě nebo v zimě. Zajisté zabavíte vy i vaše rodina. Středisko je také ideálním místem pro pořádání oslav a večírků. Přijeďte se přesvědčit sami.

 

Autor: Katka Čajánková

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.