Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Tip na eurovíkend - německý Heidelberg nebo polský Krakow

Přemýšlíte, že si užijete nějaký zajímavý eurovíkend? A teď jen zvažujete které město nebo místo vybrat? Dáme vám několik typů, kam by se určitě stálo za to jet podívat. První město bude v Německu a to Heidelberg. Je tam překrásná zřícenina zámku. A dokonce německá turistická centrála uspořádala anketu o nejkrásnější památku Německa. Na prvním místě je právě zmiňovaný zámek Heidelberg, druhé místo má známý zámek Neuschwanstein a třetí místo patří dómu v Kolíně nad Rýnem.

Přiblížíme si tedy více vítězný zámek Heidelberg. Město leží jihozápadně mezi Stuttgartem a Frankfurtem nad Mohanem. Zámek patřil přes čtyři století kurfiřtům z Falce. Z Prahy to je daleko přibližně 500 km, tedy 5 – 6 hodin cesty.

Vstupné čekejte okolo 65 korun, dětí platí přibližně 25 korun. Otevřeno je denně od 8 - 17 hodin.

Ubytovat se v Heidelbergu můžete zde: Hotel DenRiKo  - Hertzstr. 12, 69126 Heidelberg

Cena za pokoj 1 noc/2 osoby od 1300.- Kč


(popis hotelu : Hotel stojí kousek od vlakového nádraží a mnoha turistických destinací. K hlavnímu vlakovému nádraží nebo do centra města se dostanete za pouhých 10 - 15 minut tramvají. Velké nákupní centrum se nachází jen 100 metrů od hotelu a nabízí skvělé příležitosti k nákupům i restaurace. Hotelové pokoje jsou pohodlné a praktické. Poskytnou vám vše, co potřebujete pro strávení příjemné a odpočinkové dovolené v okolí malebného Heidelbergu.)

 

Zámek Neuschwanstein:

Další město k navštívení je v Polsku  - královské město Krakow.

Město je plné historie a kultury. Krásný je hrad Wawel s krásným náměstím. Další náměstí má uprostřed zakryté tržiště - Sukiennice. Okolo celého Krakowa se táhne opevnění spolu s parkem. Dříve zde stály opravdu vysoké hradby s příkopem. Jen v jedné části se zcela zachovaly spolu s Floriánskou bránou, která měří 33,5 metrů. Touto bránou začíná Královská cesta vedoucí přes Rynek Glovny na hrad Wawel. Z Prahy do Krakowa dojete za cca 6 hodin - 550km. Ostravští to mají kousek, přibližně 170 km.

 

 

Ubytovat se v Krakowe můžete zde: Barka Basia, Bulwar Kurlandzki

Cena za pokoj 1 noc/2osoby od 523 .- Kč

(popis ubytování: Barka Basia Botel se nachází v Krakově, na břehu řeky Visly a 10 minut chůze od náměstí Rynek Główny, a nabízí kajuty s bezplatným Wi-Fi, velkou slunnou terasu a restauraci. Botel Basia poskytuje útulné a jednoduše zařízené kajuty se společnou koupelnou a výhledem na třídu Kurlandzki.)

Tržiště na náměstí Sukiennice:

Hrad Wawel:

 

Nedaleko města leží známé solné doly Wieliczka. Jedná se o obrovské solné doly, kde je spousta sálů, dokonce se tam konají i svatby. Najdete zde velký sál s lustry ze soly a obrazy na zdech, které jsou do soly vytesané. Naprosto nevšední zážitek. Dole se nachází i kinosál a krásná stylová restaurace a spousta suvenýrů. Do dolů se můžete podívat za 49 zlotých na osobu.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.05.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.