Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Tip na eurovíkend - německý Heidelberg nebo polský Krakow

Přemýšlíte, že si užijete nějaký zajímavý eurovíkend? A teď jen zvažujete které město nebo místo vybrat? Dáme vám několik typů, kam by se určitě stálo za to jet podívat. První město bude v Německu a to Heidelberg. Je tam překrásná zřícenina zámku. A dokonce německá turistická centrála uspořádala anketu o nejkrásnější památku Německa. Na prvním místě je právě zmiňovaný zámek Heidelberg, druhé místo má známý zámek Neuschwanstein a třetí místo patří dómu v Kolíně nad Rýnem.

Přiblížíme si tedy více vítězný zámek Heidelberg. Město leží jihozápadně mezi Stuttgartem a Frankfurtem nad Mohanem. Zámek patřil přes čtyři století kurfiřtům z Falce. Z Prahy to je daleko přibližně 500 km, tedy 5 – 6 hodin cesty.

Vstupné čekejte okolo 65 korun, dětí platí přibližně 25 korun. Otevřeno je denně od 8 - 17 hodin.

Ubytovat se v Heidelbergu můžete zde: Hotel DenRiKo  - Hertzstr. 12, 69126 Heidelberg

Cena za pokoj 1 noc/2 osoby od 1300.- Kč


(popis hotelu : Hotel stojí kousek od vlakového nádraží a mnoha turistických destinací. K hlavnímu vlakovému nádraží nebo do centra města se dostanete za pouhých 10 - 15 minut tramvají. Velké nákupní centrum se nachází jen 100 metrů od hotelu a nabízí skvělé příležitosti k nákupům i restaurace. Hotelové pokoje jsou pohodlné a praktické. Poskytnou vám vše, co potřebujete pro strávení příjemné a odpočinkové dovolené v okolí malebného Heidelbergu.)

 

Zámek Neuschwanstein:

Další město k navštívení je v Polsku  - královské město Krakow.

Město je plné historie a kultury. Krásný je hrad Wawel s krásným náměstím. Další náměstí má uprostřed zakryté tržiště - Sukiennice. Okolo celého Krakowa se táhne opevnění spolu s parkem. Dříve zde stály opravdu vysoké hradby s příkopem. Jen v jedné části se zcela zachovaly spolu s Floriánskou bránou, která měří 33,5 metrů. Touto bránou začíná Královská cesta vedoucí přes Rynek Glovny na hrad Wawel. Z Prahy do Krakowa dojete za cca 6 hodin - 550km. Ostravští to mají kousek, přibližně 170 km.

 

 

Ubytovat se v Krakowe můžete zde: Barka Basia, Bulwar Kurlandzki

Cena za pokoj 1 noc/2osoby od 523 .- Kč

(popis ubytování: Barka Basia Botel se nachází v Krakově, na břehu řeky Visly a 10 minut chůze od náměstí Rynek Główny, a nabízí kajuty s bezplatným Wi-Fi, velkou slunnou terasu a restauraci. Botel Basia poskytuje útulné a jednoduše zařízené kajuty se společnou koupelnou a výhledem na třídu Kurlandzki.)

Tržiště na náměstí Sukiennice:

Hrad Wawel:

 

Nedaleko města leží známé solné doly Wieliczka. Jedná se o obrovské solné doly, kde je spousta sálů, dokonce se tam konají i svatby. Najdete zde velký sál s lustry ze soly a obrazy na zdech, které jsou do soly vytesané. Naprosto nevšední zážitek. Dole se nachází i kinosál a krásná stylová restaurace a spousta suvenýrů. Do dolů se můžete podívat za 49 zlotých na osobu.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.05.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!