Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Rakousko     

Tip na levnou letní dovolenou: rakouský Krimml

Krimmelské vodopádyJiž dříve jsme vám popsali tip na letní dovolenou v rakouském Königsleitenu - ideální místo pro pěší, ale i cykloturistiku. Dnes vám přiblížíme podstatně známější místo - Krimml s jeho vodopády. Krimml leží přibližně 15 km od Königsleitenu.

Krimml najdete v Salzburgsku, jižně od dálnice A12. Vzdálenost Krimmlu z Prahy je přibližně 570 km. Z Brna pak 600 a z Českých Budějovic 380 kilometrů - zhruba necelých 5 hodin jízdy.

 

 

Nejlákavější turistickou atrakcí celé oblasti jsou určitě Krimmelské vodopády. Krimmelské vodopády jsou největší v Evropě, a páte největší na světě. Velikostí vodopádů budete unešeni.

Počítejte s tím, že vodopády jsou navštěvovány spoustou turistů. Ročně zde zavítá přes 350 tis. návštěvníků. Stezka okolo vodopádů je otevřena denně od dubna do října. Délka trasy okolo vodopádů je 4 km. Čeká vás převýšení až 400 m. Ačkoli někomu výstup k hornímu vodopádu připadá poměrně obtížný, dá se to zvládnout. Cestou potkáte ne jednoho důchodce či rodiče s kočárkem, kteří došli až k hornímu vodopádu. Stezka je dobře upravená. Zhruba v polovině se můžete občerstvit místní restauraci.

Vstupné, parkování, cyklotrasa a další rady

Vstupné je nyní 2 € na osobu. Pokud dorazíte do Krimmlu autem, bude zřejmě nutné, zaparkovat auto na vyhrazeném parkovišti, Najdete zde min. 4 taková parkoviště. Cena za celodenní stání je 3,5 €.

Cesta - zpoplatněný úsekJeště jedna důležitá informace. Pokud do Krimmlu hodláte přijet po nové silnici ze směru Gerlos - Königsleiten - viz obrázek - tento úsek je zpoplatněn 7 €. Aby jste nemuseli platit za průjezd jeďte po staré silnici č. 165 z Königsleitenu do Waldu im Pinzgau, a odtud pak do Krimmlu. Cesta je delší sice o cca. 5 km, ale ušetříte 7 €.

Pokud chcete jet na kole okolo vodopádů, je to možné. Dokonce ani nemusíte platit vstupné 2 €. Stačí když necháte auto zaparkované na parkovišti, dle obrázku níže. Kola mají zakázaný průjezd spodní části - tedy té nejbližší části k obci Krimml. Výše je již vjezd pro kola povolen.

 

Cyklotrasa

 

Na závěr pár fotografií z Krimmelských vodopádů:

Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.06.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!