Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Rakousko     

Tip na levnou letní dovolenou: rakouský Krimml

Krimmelské vodopádyJiž dříve jsme vám popsali tip na letní dovolenou v rakouském Königsleitenu - ideální místo pro pěší, ale i cykloturistiku. Dnes vám přiblížíme podstatně známější místo - Krimml s jeho vodopády. Krimml leží přibližně 15 km od Königsleitenu.

Krimml najdete v Salzburgsku, jižně od dálnice A12. Vzdálenost Krimmlu z Prahy je přibližně 570 km. Z Brna pak 600 a z Českých Budějovic 380 kilometrů - zhruba necelých 5 hodin jízdy.

 

 

Nejlákavější turistickou atrakcí celé oblasti jsou určitě Krimmelské vodopády. Krimmelské vodopády jsou největší v Evropě, a páte největší na světě. Velikostí vodopádů budete unešeni.

Počítejte s tím, že vodopády jsou navštěvovány spoustou turistů. Ročně zde zavítá přes 350 tis. návštěvníků. Stezka okolo vodopádů je otevřena denně od dubna do října. Délka trasy okolo vodopádů je 4 km. Čeká vás převýšení až 400 m. Ačkoli někomu výstup k hornímu vodopádu připadá poměrně obtížný, dá se to zvládnout. Cestou potkáte ne jednoho důchodce či rodiče s kočárkem, kteří došli až k hornímu vodopádu. Stezka je dobře upravená. Zhruba v polovině se můžete občerstvit místní restauraci.

Vstupné, parkování, cyklotrasa a další rady

Vstupné je nyní 2 € na osobu. Pokud dorazíte do Krimmlu autem, bude zřejmě nutné, zaparkovat auto na vyhrazeném parkovišti, Najdete zde min. 4 taková parkoviště. Cena za celodenní stání je 3,5 €.

Cesta - zpoplatněný úsekJeště jedna důležitá informace. Pokud do Krimmlu hodláte přijet po nové silnici ze směru Gerlos - Königsleiten - viz obrázek - tento úsek je zpoplatněn 7 €. Aby jste nemuseli platit za průjezd jeďte po staré silnici č. 165 z Königsleitenu do Waldu im Pinzgau, a odtud pak do Krimmlu. Cesta je delší sice o cca. 5 km, ale ušetříte 7 €.

Pokud chcete jet na kole okolo vodopádů, je to možné. Dokonce ani nemusíte platit vstupné 2 €. Stačí když necháte auto zaparkované na parkovišti, dle obrázku níže. Kola mají zakázaný průjezd spodní části - tedy té nejbližší části k obci Krimml. Výše je již vjezd pro kola povolen.

 

Cyklotrasa

 

Na závěr pár fotografií z Krimmelských vodopádů:

Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.06.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.