Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Marina di Camerota: to jsou čisté pláže a krásné moře

Marina di Camerota

 

Hledáte levnou dovolenou u blankytně čistého moře, tam kde pláže jsou čisté a udržované, kde nenajdete pouze hotely, ale také krásnou přírodu, útesy a mořské jeskyně? V tom případě neváhejte vycestovat do přímořského městečka Marina di Camerota. Postupně si popíšeme, co vám Marina di Camerota může nabídnout, jak se dopravit do města a nevynecháme také tipy na výlet, či fotografie.

 

Jak se dopravit do letoviska Marina di Camerota

Pohled z italského vlakuMarina di Camerota leží v italské Kampánii, nedaleko Kalábrie. Není problém se sem dopravit vlastním vozem. Počítejte však se vzdáleností cca. 1700 km jenom tam. Doba jízdy se zřejmě nebude pohybovat pod dvaceti hodinami. Náklady na dopravu vozem jsou především ovlivněny spotřebou vozu. Podle ostatních návštěvníků, kteří dorazili z Česka, náklady na cestu autem se zřejmě nedostanou pod 10 000,- Kč. Výhodou dopravy svým autem může být to, že budete v místě více mobilní.

Nám se zdá výhodnější letecká doprava. Stačí si zakoupit letenku u Wizzairu z Prahy do Neapole. Přesně tak jsme to udělali my osobně. Po přistání na neapolském letišti, před letištní halou stojí autobus Alibus, který vás za 3 €/osobu dopraví před hlavní neapolské vlakové nádraží. Alibus jezdí pravidelně, v krátkých časových intervalech. Charakteristické pro něj je, že má červenou barvu. Doba jízdy z letiště na vlakové nádraží je cca. 20 min. Hned první zastávka je před vlakovým nádražím. Název zastávky je Piazza Giuseppe Garibaldi.

Sbíráme pro vás akční zlevněné letenky od různých leteckých společnosti Registrujte se zdarma, a budeme vás pravidelně informovat o nejlevnějších letenkách na českém a slovenském trhu a to nejen do Neapole.

Italská jízdenkaNa vlakovém nádraží stačí již jen zakoupit jízdenku. Cena se pohybuje mezi 7,5 a 8,6 €. Pokud jedete obyčejným rychlíkem, vystačí vám 7,5 €. Pokud použijete vlak IC, je nutné zaplatit vyšší částku. Jízdenka je 180 minutová. Po cca. dvou hodinách vlakem přijedete do stanice Pisciotta-Palinuro (na tomto webu najdete jízdní řády italských vlaků). Pokud se plánujete ubytovat v Marině di Camerota v komplexu Villaggio delle Sirene, je možné se s majitelem domluvit na odvozu vozem z této stanice. Odvoz je zdarma. Pokud odvoz nebudete mít zajištěn, čeká vás ještě cca. 15 km autobusem.

Celkové náklady při letecké dopravě nás vyšly pod 4 500,- Kč za dvě osoby, a to včetně autobusů i vlaků, samozřejmě tam i zpět.

Levné ubytování - Villagio delle Sirene

Pro trávení velmi příjemné dovolené jsme si vybrali ubytování v komplexu Delle Sirene. Jde o velmi hezký komplex s bungalovy, apartmánovým domem, ale najdete zde i prostor pro kempování. Část personálu komplexu hovoří česky, takže nebudete mít problém se domluvit. Bungalovy mají cca. 60m2. A všechny mají dva oddělené pokoje a terasu. Přímo v komplexu najdete restauraci, bar i bazén. Vedle komplexu je supermarket.

Marina di Camerota - restaurace

Pizza

Výhodou letoviska a celé oblasti je, že ceny zde jsou znatelně nižší než-li na severu Itálie. Pizza v restauraci se tu dá koupit za 3 €. Průměrně pak za 4,5 €. Ostatní jídla tak okolo 5 €.

Pivo zde koupíte i za cenu 2,5 €. Láhev vína okolo 5 €. Určitě ochutnejte místní specialitu, alkoholický nápoj Limonchelo, vyráběný z tamních odrůd citrónů.

Díky nižším cenám za stravu, je možné trávit v tomto letovisku dovolenou levně.

 

Tipy na výlet

Pokud se vydáte do Mariny di Cameroty, určitě si naplánujte nějaký výlet do okolí. V okolí je toho spousty - od pobřeží se skalisky a útesy, mořskými jeskyněmi, až po blízké město Camerota - cca. 5 km, které je postaveno na skále. Nedaleko je také další přímořské městečko Palinuro, či pro milovníky římské kultury městečko Paestum. Je samozřejmě také možné se zastavit v Neapoli, Pompejích nebo na Vesuvu.

Lodní výlet podél pobřeží

Lodní výlety si můžete domluvit buďto s majiteli objektu Villaggio delle Sirene (domluvíte se i česky) - cena 10 €/osobu, anebo stačí dojít do přístavu ve městě. Odtud odjíždí loďka denně v 9.00, 10.30 a v 15.00 hodin. V přístavu se spíše domluvíte německy a samozřejmě italsky. S angličtinou jsme v Marině di Camerotě moc nepochodili, i když domluvit se dalo. Cena za lodní výlet je 10 € na osobu.

V sezóně navíc rybáři z přístavu nabízejí turistům hodně zajímavou atrakci - lovení ryb v noci. Jde o tzv. "Lamparate". Za poplatek s vámi vyrazí rybář za tmy na moře, pomocí světla naláká ryby k hladině, a poté dojde k výlovu ryb. Ryby poté přímo na lodi pro vás připraví. Cena takového výletu je 25 € na osobu.

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 
Fotografie z Marina di Camerota

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.09.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.