Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Italská jezera Molveno, Como a Garde

Ilustrační fotoItálie je země, kde si na své přijdou jak milovníci lyžování, tak také milovníci opalování u moře. Italské Alpy jsou ideálním místem pro pěší či cykloturistiku. Itálie má ale také spoustu sladkovodních jezer, které jsou ideálním prostředím pro cyklistiku, případně pěší turistiku.

My vám představíme některá nejznámější jezera v Itálii, která stojí za to navštívit - jezero Como, Molveno a di Garda.

 

Jezero Como, neboli Komské jezero

Jezero Como má tvar písmena Y. Jeho nejdelší část je dlouhá přes 50 km, a jeho nejhlubší místo dosahuje přes 400 metrů. Vodní plocha jezera je 146 km2. Pro zajímavost - vodní plocha nádrže Lipno není ani 50 km2. Východně a severozápadně od jezera se ční vysoké (přes 2 500 m n.m.) vrcholy Alp. Břehy jezera jsou nejčastěji skalnaté. Okolní příroda je nádherná. Jižně od jezera leží město Milano.

Jak se k oblasti jezera dopravit? Je samozřejmě možné využít vlastní auto. Z Prahy k polovině jezera Como je to přibližně 820 km, necelých 9 hodin jízdy autem. Z Bratislavy je to o něco dál, cca. 950 km, 11 hodin jízdy. Mnohem rychlejší a často i levnější je letět z Brna či Bratislavy do Milana-Bergama. Na této trase operuje například Ryanair, který právě na těchto trasách nabízí letenky i pod 200 Kč vč. tax. Ostatně o tom vás pravidelně informujeme v našich "akčních letenkách". Z Bergama je to k jezeru už necelých 70 km. Z letiště v Bergamu se dopravte autobusovou linkou ATB do Bergama k hlavnímu vlakovému nádraží. Odtud lze pokračovat vlakem do Como S. Giovanni. Spoj není přímý, je nutné přestupovat v Monze anebo ve městě Seregno.

Ilustrační foto

 

 

 

 

Jezero Molveno

K opravdu krásným místům v Itálii patří oblast jezera Molveno. Jde o poměrně známou rekreační oblast na severu Itálie nedaleko města Trento. Vzdálenost z Prahy je přibližně 715 km, necelých 8 hodin jízdy. Z Bratislavy je vzdálenost cca. 690 km, necelých 9 hodin jízdy. Molveno je vzdáleno od letiště v Bergamu necelých 200 km, a to už je poměrně dost. Z toho důvodu bude asi nejrozumnější jet do Molvena svým autem. Více o této oblasti jsme popsali dříve  v tomto článku, kde mimochodem najdete informace o okolí jezera.

 

Molveno

 

Jezero di Garda

Lago di Garda patří k těm nejznámějším italským jezerům vůbec. Jde o největší italské jezero, jehož vodní plocha dosahuje 370 km2. Jezero je oblíbeným cílem turistů a tak o turisty, zvláště v létě, zde není nouze. Jezero je nedaleko známé Verony, jen 30 km. Bergamo u Milana je vzdáleno cca. 90 km. Jezero obklopuje pohoří Dolomit. U jezera vás čekají nádherné přírodní scenérie. Jezero je vyhledáváno také kvůli sportovním aktivitám, jako jsou cyklistika, kite-surfing, jogging, windsurfing aj. Zvláště severní část jezera je oblíbenou volbou pro cyklisty. Čekají vás cyklostezky vedoucí z nadmořské výšky 65 m n.m. až do nadmořské výšky přes 2 000 m n.m. Během 24 hodin jste tak schopni na kole projet subtropickými oblastmi s palmami či olivovníky až po vysokohorské oblasti s alpskou vegetací (jehličnany, kleč apod.). V okolí jezera najdete také tzv. Ferraty.

Lákadlem, zvláště pro rodiny s dětmi, může být zábavný park na pobřeží Lago di Garda - Gardaland. Vstupné do akvária "Mořský život" stojí na den dospělou osobu 15 €, děti zaplatí 9,5 €. Právě v těchto dnech probíhá akce, kdy je vstupné zvýhodněno - dospělí nezaplatí 15 €, ale polovinu, tedy 7,5 €. Děti to mají také za polovinu. Stačí si stáhnout slevový voucher. Více informací najdete zde.

Pokud se rozhodnete navštívit jezero Lago di Garda, neváhejte také zkouknout krásné malebné městečko Riva del Garda, které najdete v severní části jezera.

 

Levné ubytování u jezera Lago di Garda

 

3V apartments Bardolino

Cena na noc pro dva - 1 720 Kč
 

Apartments I Ciclamini

Cena na noc pro dva - 2 200 Kč

Ilustrační foto

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.03.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.