Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Tip na eurovíkend: italská Lucca

Ilustrační fotoRádi bychom vás dnes seznámili s krásným malým toskánským městečkem (19 m. n. m.) nedaleko Tyrhénského pobřeží, které je chráněné masivními městskými hradbami ze 16. století a díky nim je historické centrum bez automobilového provozu.

Nachází se zde jedna z nejlepší středověké a renesanční architektury Itálie, starožitné trhy, hudební festivaly a nekonečné pláže vzdálené maximálně půl hodiny automobilem.

Do města je možné se dostat bránou Porta San Donato. Někteří možná ocení nedaleké informační centrum na náměstí Piazzale G. Verdi, kde můžete obdržet mapu města zdarma. Obdivovanou stavbou je v toskánském románském stylu kostel San Michel in Foro na náměstí Piazza San Michele.

 

 

Chloubou města bylo velké množství věží a věžiček. Jednou z mála zbývajících a nejdůležitější, je dodnes zachovalá Tower Gunigi. Hlavním rysem této věže je růst dubů na jejím vrcholu, ze kterého je hezký výhled na město.

Zajímavé je elipsovité náměstí Piazza Amfiteatro, které má tento tvar díky tomu, že si lidé od středověku stavěli domy ze stěn a tribun amfiteátru.

Dalšími místy, které stojí za to navštívit jsou románská katedrála San Martino s mimořádně bohatou  výzdobou a možností shlédnout zdarma i její interiér, románský kostel San Michele, kostel San Frediano, San Giusto a spoustu barokních a renesančních vil a paláců.

 

Doprava do města Lucca

Lucca je velmi blízko pobřeží a měst Pisa či Florencie. Proto, pokud se vydáte do tohoto města, můžete eurovíkend obohatit o návštěvu měst Pisa či Florencie a zároveň se ve vhodnou roční dobu vykoupat v moři. Pisa je od Luccy vzdálena přibližně 20 km, Florencie pak 80 km. K moři to je 30 km.

Dopravit se sem je samozřejmě možné autem – vzdálenost z Prahy je cca. 1 100 km. Další možností je letět do Pisy.

 

Aktuální levné letenky - Pisa

Krakov-Pisa 4.-7.6. Ryanair 530 zł/3 392 Kč za dvě osoby
Berlín-Pisa 5.-9.5. EasyJet 3 342 za dvě osoby

 

Levné ubytování

 

Eurostars Toscana

Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
 

B&B Anfiteatro

Cena na noc pro dva - 1 485 Kč

 

 
Další informace o tomto italském městě čtěte zde
 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.02.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.