Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kunštátská kaple

Kunštátská kaplePokud se v létě chystáte do Orlických hor, tak byste určitě neměli minout Kunštátskou kapli, která stojí na hřebeni hor ve výšce 1035 m n.m..

Na barokní kapli Navštívení Panny Marie natrefíte, vydáte-li se na přechod hřebene Orlických hor po Jiráskově naučné stezce (červená turistická stezka). Pokud nechcete přecházet hřeben, ke kapli se nejsnáze dostanete z Pěticestí. Na Pěticestí se můžete vydat pěšky nebo na kole z nedaleké Zdobnice nebo Říček. Poté pokračujete po červené směrem k rozcestí Pod Homolí.

V okolí kaple je chráněná přírodní památka U Kunštátské kaple, která chrání místní rašeliniště s četnými jezírky a typicky horskými smrčinami.

Půjdete-li po červené Jiráskově naučné stezce po hřebeni, určitě navštivte nejvyšší vrchol Orlických hor Velkou Deštnou (1115 m n.m.) a rozhlednu na Anenském vrchu. Po cestě uvidíte spousty bunkrů, které tvořily linii opevnění našeho pohraničí před 2. světovou válkou. Můžete též navštívit pevnost Hanička.

Kunštátská kaple

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.06.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!