Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na víkend     

Kunštátská kaple

Kunštátská kaplePokud se v létě chystáte do Orlických hor, tak byste určitě neměli minout Kunštátskou kapli, která stojí na hřebeni hor ve výšce 1035 m n.m..

Na barokní kapli Navštívení Panny Marie natrefíte, vydáte-li se na přechod hřebene Orlických hor po Jiráskově naučné stezce (červená turistická stezka). Pokud nechcete přecházet hřeben, ke kapli se nejsnáze dostanete z Pěticestí. Na Pěticestí se můžete vydat pěšky nebo na kole z nedaleké Zdobnice nebo Říček. Poté pokračujete po červené směrem k rozcestí Pod Homolí.

V okolí kaple je chráněná přírodní památka U Kunštátské kaple, která chrání místní rašeliniště s četnými jezírky a typicky horskými smrčinami.

Půjdete-li po červené Jiráskově naučné stezce po hřebeni, určitě navštivte nejvyšší vrchol Orlických hor Velkou Deštnou (1115 m n.m.) a rozhlednu na Anenském vrchu. Po cestě uvidíte spousty bunkrů, které tvořily linii opevnění našeho pohraničí před 2. světovou válkou. Můžete též navštívit pevnost Hanička.

 

Kunštátská kaple

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.06.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.