Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Navštívili jsme hrad Rabí

hrad-rabi

V krásném měsíci květnu jsme zavítali na hrad Rabí, který se nachází na Šumavě. Hrad leží mezi městy Sušice - Horažďovice. Rabí se pyšní titulem nejrozsáhlejší zřícenina v Čechách, a veliká opravdu je. Jak to již tak bývá, hrad je na kopci.

Vydali jsem se tedy krátkým výšlapem k první bráně, kde je také pokladna. Ceník vstupného najdete v článku níže. V ceně máte samozřejmě odborný výklad průvodcem. Prohlídka trvala cca 45 minut. Procházeli jsme hradem, jeho branamy, koukli jsem do hluboké studny, vylezli na nejvyšší hradní věž. A tam byl opravdu krásný výhled na blízké okolí.

Ceník pro rok 2010
cenik
rabiOtevírací doba

duben 10:00 - 16:00
soboty a neděle

květen 9:00 - 16:00
denně mimo pondělí

červen - srpen 9:00 - 17:00
denně mimo pondělí

zaří
9:00 - 16:00
denně mimo pondělí

říjen
10:00 - 16:00
soboty a neděle

10:00 - 16:00

Každoročně hrad pořádá během sezony koncerty, divadelní představení,  šermířská vystoupení, středověké slavnosti, večerní prohlídky aj.

Fotky z hradu:

 

 

   
  Čtěte také:
 

10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.05.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.