Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

5 míst, které zdarma navštívit v Londýně

LondýnLondýn se řadí mezi 10 nejdražších měst světa, i přesto však můžete prozkoumat krásy tohoto města, aniž byste utratili jedinou penci. Podíváme se tedy na 5 zajímavých míst, které rozhodně stojí za návštěvu a přitom jsou zcela zdarma!

 

 

 

 

Sky Garden – Botanická zahrada v nebesích

Všichni dobře známe London Eye, jakožto jednu z nejvyšších staveb Londýna a místo s nejkrásnějším výhledem na město. Málo kdo však ví, že London Eye je v žebříčku nejvyšších budov Londýna až na 26. místě a tudíž zdaleka ani nenabízí ten nejlepší výhled. Pokud se vám ruka netáhne dát za půlhodinovou projížďku na této atrakci v přepočtu 750 Kč, je pro vás skvělou alternativou právě Sky Garden. Nejen, že je zdarma, ale je navíc o celých 25 metrů vyšší než London Eye. Na vrcholu této budovy je rozlehlé prosklené patro obklopené venkovní terasou, která umožňuje opravdu dechberoucí výhled na město ze všech stran. Uprostřed interiéru je situován bar, který je obklopen mnoha rostlinami a stromy různého druhu. Pro návštěvu Sky Garden stačí jen online rezervovat předem datum a čas.

 

Londýn

Londýn

 

Muzea – Trocha vzdělání i zábavy

Na rozdíl od muzeí a galerií v Čechách, v Londýně je skoro všude vstupné zdarma. Z muzeí můžete navštívit například klasické British Museum či Museum of London. Pokud vás zajímá období válek, pak National Army Museum nebo Imperial War Museum pro Vás bude to pravé. Pro nadšence vědy doporučuji Science Museum. No a pokud dáte přednost něčemu zábavnějšímu, rozhodně zavítejte do Natural History Museum! Zaručuji, že tam strávíte hodiny času a zabavíte se jak vy, tak I vaše ratolesti. Muzeum je velmi interaktivní a nabízí mnoho pokusů, ukázek, her, optických klamů a aktivit. Pro milovníky umění jsou tu pak samozřejmě také galerie jako Tate Modern či National Gallery. A vstupné? Jak jinak, než zdarma!

 

Londýn

Londýn

 

Camden Town – Vše od A do Z

Místo, kde najdete snad vše, co si jen můžete i nemůžete představit. Dlouhá stylová ulice plná stánků a obchůdků vedoucí k hlavnímu trhu, kde si nejspíš budete připadat trošku jako Alenka v říši divů. I když tam půjdete popáté, pravděpodobně se vám nikdy nepodaří jít stejnou cestou. Pokaždé najdete nová zákoutí, uličky či stánky. Díky zvláštnímu stylu věcí, obchodů i lidí, má toto místo specifickou atmosféru a své kouzlo. Velkou část trhu tvoří také oddělení s jídlem, které nabízí nejlepší street food v Londýně. Nabídka je neuvěřitelně rozmanitá, ceny velmi příznivé a jídlo úžasné!

 

Londýn

Londýn

 

Richmond Park – Klid uprostřed rušna

Richmond Park je ten největší z Londýnské řady Royal Parks. Místo, kde uniknete z rušného velkoměsta a naleznete naprostý klid, neobvyklý prostor a dechberoucí přírodu. Největší zajímavostí tohoto parku je zde žijící zvěř. Naprosto běžně potkáte volně pobíhající daňky, jeleny a v neposlední řadě přátelské veverky, které si velmi rády nabídnou nějaký ten oříšek z vaší dlaně.

 

Londýn

 

Somerset House - Historie v současnosti

Exteriér této budovy jste například mohli zahlédnout ve filmu Jamese Bonda - Golden Eye. Interiér budovy má bohatou historii a krásné prostory, které stojí za to vidět. Můžete se projít po stejných chodbách jako v dávných dobách Anna Dánská či Henrietta Marie Bourbonská. Bezplatné prohlídky probíhají každé úterý ve 12:45 a 14:15.

 

Londýn

 

  Hotely z booking.com

 

Park Plaza London Riverbank

Cena na noc pro dva - 2 320 Kč
 

Best Western London Peckham Hotel

Cena na noc pro dva - 2 420 Kč

 


 

  Tipy na nákupy v Londýně načerpáte na tomto odkazu

 
Další tipy na výlety v britské metropoli čtěte zde
 

 

Mohlo by vás zajímat: Letenky z Prahy do Londýna

Přehled letů do Letiště Gatwick na Kiwi.com

Přehled letů do Letiště Heathrow na Kiwi.com

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat: Londýn v roce 1918

Zdroj videa: YouTube, 01DOGG01

 


 

Čtěte také:  Velká Británie přechází na nové plastové bankovky

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.