Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Londýnská atrakce s českou stopou - London Eye

Kulatá kráska tyčící se nad Temží, patří mezi nejvyšší „ruská“ kola na světě. Samozřejmě je řeč o Londýnském oku, jedné z nejnavštěvovanějších atrakcí světa. Výhled z něj vás uchvátí zejména ve večerních hodinách, kdy můžete spatřit osvětlený Londýn. V popředí se tyčí Big Ben, spolu s parlamentem a Westminsterským opatstvím.

 

Nový symbol Londýna sehrál svou roli také při cestě olympijského ohně v roce 2012. Po Londýnském oku jej svezla tehdy šestnáctiletá Amelia Hemplemanová-Adamsová, která jako nejmladší člověk dobyla na lyžích jižní pól.

 

 

Česká stopa

Londýnské oko bylo uvedeno do provozu roku 1999 a jeho součásti byly vyrobeny nejen ve Velké Británii, ale také ve Francii, Holandsku, Německu, Itálii a v České republice. Češi mají na svědomí hlavní hřídel, její závěsy a klouby konstrukce. Kolo se vypíná do výše 135 m. Za stvořením tohoto kolosu nazývaného také „kolo tisíciletí“ stojí David Marks a Jule Barfieldová spolu s jejich týmem.

Vyhlídkové kolo bylo postaveno jako oslava začátku nového tisíciletí a pro veřejnost se otevřelo v květnu 2000. Původně se jednalo o dočasnou stavbu, avšak po rozhodnutí radnice bylo povolení této stavby změněno na trvalé. Nejedná se však o první vyhlídkové kolo v Londýně, již v 19. století bylo podobné menší kolo umístěno naproti Earls Court.

 

 

Hledáte romantické místo?

V londýnském jen minimálně zvlněném terénu se jedná o jednu z mála příležitostí, jak si prohlédnout město z ptačí perspektivy. Cesta kabinky trvá kolem 30 minut a samotná kabina v podstatě nezastavuje. Celkem 32 klimatizovaných kabinek může pojmout najednou až 800 lidí. Máte-li chuť na trochu soukromí a romantiky můžete si rezervovat soukromou kabinku s šampaňským či vínem. Každopádně je dobré si lístky předem rezervovat. S výjimkou několika málo dní je kolo v provozu po celý rok.

 

Mapa Google

 

Nejlepší cesta?

Nejvhodnějším dopravním prostředkem je londýnské metro. Můžete využít hned několika blízkých stanic například Waterloo, Embankment nebo Charing Cross. Nejkrásnější cesta vede od stanice Westminster, projdete kolem Big Benu a následně překročíte řeku Temži po Westminsterském mostě. Po celou cestu budete mít Londýnské oko jako na dlani a nepřijdete o výhled i z druhé strany řeky.

Autor: Kateřina Morávková

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Kauko Helavuo, London Eye

 

 

Dříve napsáno:

Utečte z londýnských ulic do podmořského světa!

Tipy, kam vyrazit v hlavním městě Anglie

Nákupy v Londýně: Regent Street

Vánoční nakupování v Londýně

Kam za nákupy do Londýna?

Průvodce - Piccadilly Circus

Londýn v období adventu

MHD v Londýně

Trafalgar Square

Covent Garden

Oxford Street

Big Ben

 

 

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.