Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Agrigento, město mnoha jmen

Historické město nacházející se na samém jihu Sicílie, ve kterém dýchá nepopsatelná antická atmosféra doslova z každého kusu kamene. Lidské životy a osudy se zde odvíjí již 2600 let. Přesto název města pochází z minulého století a to konkrétně z roku 1927, dob fašistické éry, kdy bylo potřeba předchozí název italizovat.

První označení města bylo Akragas, později s Římany přišlo pojmenování Agrigentum. Město pak neslo ještě mnoho jmen např. Kerkent nebo Girgenti. Své poetické označení pro něj měl i básník Pindaros. Nazýval jej nejkrásnějším městem smrtelníků.

 

 

Do Údolí chrámů, co by kamenem dohodil

Od Agrigenta je majestátní Údolí chrámů obklopené mandlovými a olivový háji na dohled. Celý Areál se dělí na východní a západní část.

Ve východní části je nejdůležitější stavbou Chrám svornosti, který dominuje celému údolí. Stavba je jednou z nejzachovalejších antických památek světa. Těšit se můžete také na ruiny Heraklova chrámu, vilu Villa Aurea nebo Chrám bohyně Héry a mnoho dalšího.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

V západní části naleznete např. Chrám Dia Olympského a svatyni podzemního božstva. V nejzápadnější části se rozkládá v malém údolí pod lávovými útesy prastará Zahrada Kolymberta s kanálovým systémem dodávající vodu letitým citrusovníkům, olivovníkům a pistáciím. Místní zde pěstují dokonce druhy citrusů, které nemohou růst nikde jinde na světě.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Hotel Belvedere

Cena na noc pro dva - 728 Kč
 

Villa Ginevra

Cena na noc pro dva - 781 Kč
 

La Mansarda

Cena na noc pro dva - 885 Kč
 

Da Pietro e Claudia

Cena na noc pro dva - 982 Kč

 

Památky jsou nádherné, nezapomínejte ale ani na vodní radovánky

Mohlo by se snadno stát, že vás krása zdejších chrámů a ostatních památek uchvátí natolik, že zapomenete na moře a nádhernou krajinu. To by byla ale velká škoda, protože ten, kdo navštívil Sicílii, přezdívanou „slunečný ostrov“ a nepoznal krásu místních pláží a tyrkysově čisté moře, jako by zde ani nebyl.

 

 

Agrigento je oblíbeným sicilským letoviskem právě díky své poloze a nedalekým dobře dostupným zlatavým plážím. Na své si zde přijdou i surfaři, pro které je ideální pláž Spiaggia San Leone di Agrigento. Pro klid a odpočinek v soukromí můžete vyrazit na jednu z opuštěných pláží nebo rozjímat u nádherných útesů.

 

 

Autor: Ivana Rašková

 

 

Další města v oblasti Sicílie: Palermo, Taormina, Syrakusy, Catania, Trapani, Messina, Marsala, Gela, Erice, Ragusa.

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť na Sicílii

 

Informace - Sicílie

 

Doba letu - Sicílie

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.