Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Agrigento, město mnoha jmen

Historické město nacházející se na samém jihu Sicílie, ve kterém dýchá nepopsatelná antická atmosféra doslova z každého kusu kamene. Lidské životy a osudy se zde odvíjí již 2600 let. Přesto název města pochází z minulého století a to konkrétně z roku 1927, dob fašistické éry, kdy bylo potřeba předchozí název italizovat.

První označení města bylo Akragas, později s Římany přišlo pojmenování Agrigentum. Město pak neslo ještě mnoho jmen např. Kerkent nebo Girgenti. Své poetické označení pro něj měl i básník Pindaros. Nazýval jej nejkrásnějším městem smrtelníků.

 

 

Do Údolí chrámů, co by kamenem dohodil

Od Agrigenta je majestátní Údolí chrámů obklopené mandlovými a olivový háji na dohled. Celý Areál se dělí na východní a západní část.

Ve východní části je nejdůležitější stavbou Chrám svornosti, který dominuje celému údolí. Stavba je jednou z nejzachovalejších antických památek světa. Těšit se můžete také na ruiny Heraklova chrámu, vilu Villa Aurea nebo Chrám bohyně Héry a mnoho dalšího.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

V západní části naleznete např. Chrám Dia Olympského a svatyni podzemního božstva. V nejzápadnější části se rozkládá v malém údolí pod lávovými útesy prastará Zahrada Kolymberta s kanálovým systémem dodávající vodu letitým citrusovníkům, olivovníkům a pistáciím. Místní zde pěstují dokonce druhy citrusů, které nemohou růst nikde jinde na světě.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Hotel Belvedere

Cena na noc pro dva - 728 Kč
 

Villa Ginevra

Cena na noc pro dva - 781 Kč
 

La Mansarda

Cena na noc pro dva - 885 Kč
 

Da Pietro e Claudia

Cena na noc pro dva - 982 Kč

 

Památky jsou nádherné, nezapomínejte ale ani na vodní radovánky

Mohlo by se snadno stát, že vás krása zdejších chrámů a ostatních památek uchvátí natolik, že zapomenete na moře a nádhernou krajinu. To by byla ale velká škoda, protože ten, kdo navštívil Sicílii, přezdívanou „slunečný ostrov“ a nepoznal krásu místních pláží a tyrkysově čisté moře, jako by zde ani nebyl.

 

 

Agrigento je oblíbeným sicilským letoviskem právě díky své poloze a nedalekým dobře dostupným zlatavým plážím. Na své si zde přijdou i surfaři, pro které je ideální pláž Spiaggia San Leone di Agrigento. Pro klid a odpočinek v soukromí můžete vyrazit na jednu z opuštěných pláží nebo rozjímat u nádherných útesů.

 

 

Autor: Ivana Rašková

 

 

Další města v oblasti Sicílie: Palermo, Taormina, Syrakusy, Catania, Trapani, Messina, Marsala, Gela, Erice, Ragusa.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!