Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Informace - Sicílie

Sicílie je největším ostrovem Středozemního moře. Pokud sem vyrazíte, můžete se okoupat ve třech mořích: na severu v Tyrhénském, jižní pobřeží omývá Středozemní a na východě najdete Jónské moře.

Jižní břeh ostrova je jen 140 km vzdálený od Afriky. To je méně kilometrů než když se vydáte ze severu na jih ostrova.

K Sicílii patří i menší ostrovy: ostrov Ústica, Pantelleria, Liparské a Egadské ostrovy. Sicílie je tak největším italským regionem.

Symbolem ostrova je stále činná sopka Etna. Je vysoká podle toho, jak moc je aktivní. Momentálně dosahuje cca 3350 metrů a obvod u země je 210 km. Říká se, že ať stojíte, kde stojíte, vždycky je pod vámi Etna. Pro všechny turisty je tak kouřící hora nezapomenutelným zážitkem. Dá se na ni vyjet lanovkou do výšky 2600 metrů. Dál už musíte pěšky.

 

Sopka Etna
Pobřeží Sicílie je ideální jak pro milovníky pláží tak pro ty, co se rádi potápějí. Kromě písečných pláží jsou na ostrově i skalnaté útesy. Ty jsou skvělým místem k potápění. Nejhezčí je to ale v okolí ostrova Ústica.

Písečné pláže jsou na tomto ostrově opravdu krásné. Musíte si ale zvolit správnou lokalitu. Ke koupání se nedoporučují místa v okolí Palerma. Jedná se o průmyslovou zónu. Podobný charakter mají i další destinace: jižní okolí u Gely nebo západní pobřeží mezi Augustou a Syrakusami. Písečné pláže jsou na Sicílii přístupné zdarma. Stačí si pronajmout slunečník nebo lehátko.

Nejkrásnější a nejčistší koupání je v okolí ostrovů, které k Sicílii patří. Jako jedno z nejlepších je hodceno pobřeží Egadských ostrovů.

Hotely, které jsou postaveny na útesech, mají své opalovací terasy a ani o slanou vodu nepřijdete. Od hotelů do moře vedou speciální schůdky. Jedná se samozřejmě o pláže jen pro ubytované hosty.Na Sicílii můžete bydlet jak v hotelu, tak v letních bytech nebo na statku. Populární je tady tzv. agroturistika. Poznáte sicilskou kulturu i kuchyni. Na výběr jsou mořské ryby, hovězí pečeně s náplní nebo zmrzlinový dort.

 

 

Poloha Sicílie, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Doba letu na Sicílii


Seznam letišť na Sicílii


Seznam měst - Sicílie


Nejlepší pláže Itálie najdete na ... Sicílii

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.