Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o zemi Andorra

Foto, en.wikipedia.orgKnížectví Andorra, které se nachází v pohoří Pyreneje mezi Francií a Španělskem, zaujímá ; plochu pouhých 464 čtverečních kilometrů. Přes svoji nepatrnou rozlohu leží tato politická zvláštnost v srdci jedné z nejdramatičtějších scenérií Evropy. Je také oblíbeným cílem levného lyžování a rájem bezcelních nákupů.

Tyto aktivity spolu s báječnou letní turistikou přitahují ročně přes osm milionů návštěvníků a přinášejí nejen bohatství, ale také pokračující nevzhlednou výstavbu v oblasti hlavního města Andorra la Vella.

 

Foto, en.wikipedia.org

Andorra La Vella

 

Od středověku do doby tak nedávné, jakou je z rok 1993, byla suverenita Andorry propůjčena dvěma ,knížatům': katolickému biskupovi španělského města La Seu d'Urgell a francouzskému prezidentovi (který zdědil tuto pozici po předrevolučních francouzských králích).

 

 

Dnes je demokratická Andorra ,parlamentním spojeným knížectvím', kde biskup a prezident zůstávají společnou, avšak do velké míry formální hlavou státu. Andorra je členem Organizace spojených národů a Rady Evropy, není však úplným členem EU.

 

Foto, en.wikipedia.org

Mapa Andorry

 

Andořané tvoří jen asi čtvrtinu celkově populace 66 000 obyvatel, a jsou početně převýšení Španěly.

Úředním jazykem je katalánština, která je příbuzná jak se španělštinou, tak s francouzštinou. Většina obyvatel mluví dvěma z těchto jazyků a někdy všemi třemi, přičemž mladí lidé, zejména v hlavním městě a lyžařských centrech, ovládají také angličtinu lépe než jen na povrchní úrovni.

 

Ubytování v Andorra la Vella na bookingu

Booking.com

 

Mohlo by vás zajímat:

Průvodce - Andorra la Vella

Přehled lyžařských zájezdů v této oblasti

GR11 červenobílá nit skrz Pyreneje

 

 

logo

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.