Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Azurové pobřeží láká turisty i celebrity

Saint TropezStylové pobřeží táhnoucí se od Saint-Tropez až k italským hranicím lemuje azurové moře, podle kterého dostalo svůj název. Přepychová destinace v kontrastu se sytě azurovým mořem je plná báječných pláží, jimž nahrává  slunečné a příjemné počasí.

 

Místa podél Azurového pobřeží si oblíbili i umělci, které dodnes inspiruje krajina plná borovic, akátů, eukalyptů a palem.

 

 

Oblast, známou také jako Francouzská riviéra neboli Azurové pobřeží, během sezóny doslova obsypou turisté. Luxusní sídla tu mají i známé osobnosti, které své jachty kotví v místních přístavech. Okázalost doplňují soukromé pláže, prvotřídní restaurace a pětihvězdičkové hotely.

Azurové pobřeží se pyšní spoustou míst, v nichž zažijete extrémně živou atmosféru, v pozitivním slova smyslu.


Saint-Tropez

I přes pozlátko jachet v přístavech si město zachovalo autentický ráz Provence, okouzlí vás hlavně jeho střed s dlážděnými uličkami plnými restaurací a módních butiků. Více o Saint - Tropez čtěte zde.

 

Saint Tropez

 

     
   

Tip na ubytování v Saint Tropez - Windward

     

 

Cannes: pláže a festival

Kromě světoznámého filmového festivalu je Cannes proslulé i svými písčitými plážemi, jež v létě lemují pestrobarevné slunečníky. Většina pláží leží podél hlavní ulice města, elegantního La Croisette Boulevard.

Přestože jsou tu nejznámější hlavně soukromé pláže, za malý poplatek se dostanete i na městské a zdarma na veřejné pláže. Na každém rohu narazíte na bary a gurmánské restaurace.

 

Cannes

 

Monako

Malé knížectví s královskou rodinou ztělesňuje kouzlo Francouzské riviéry. Kromě slavných výhledů si můžete prohlédnout i královský palác s katedrálou. Sousedí s pozoruhodným Oceánografickým muzeem, které se v obřích akváriích stará o víc než 6000 exemplářů.

Uniknout by vám neměly ani exotické zahrady (Jardin Exotique).

 

Monaco Monaco

 

Hřadující vesnice

Chcete-li se trochu zchladit, vyražte jen do kousek vzdálených hor. Pro tuto část krajiny jsou typické opevněné vesnice na vyvýšených, těžko dostupných místech (Francouzi je nazývají jako village perché – tedy na bidýlku, hřadující). Pocházejí ze středověku a do některých, jako je Eze, se od pobřeží dostanete za chvilku. Právě Eze je považovaná za klenot Azurového pobřeží díky výhledu na moře a spoustě kamenných uliček plných obchůdků a galerií.

Zámek uprostřed vesnice, La Chevre d'Or, slouží jako luxusní hotel s restaurací oceněnou michelinskou hvědzou.

Za návštěvu stojí i dvě vesničky kousek od Nice, Peille a Place du Mont Agel, krčící se na skalnatých ochozech, které ční nad údolím s řekou Paillon.

Autor: Kristýna Hašková

 


*Autor úvodní fotky - volné dílo

Čtěte také: Cestopis z Provence

 

 

*Last minute dovolená ve Francii - přehled

Seznam měst ve Francii

Francouzská letiště

Doba letu do Francie

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.