Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Birmingham – více než Anglie

BirminghamPokud se odhodláte navštívit Spojené království, vaše první kroky budou pravděpodobně směřovat do Londýna. Vaším druhým cílem by mělo být druhé největší a nejznámější město Anglie. Seznamte se s Birminghamem.

„Brum“, jak s oblibou nazývají toto město místní, vám toho nabídne rozhodně víc, než byste očekávali.

Svoji přezdívku u Čechů „Ostrava Anglie“ si Birmingham nezasloužil jen proto, že se jedná o centrum anglického průmyslu, ale také proto, že birminghamský dialekt je považován za jeden z „nejhorších“ v celé Anglii.

Pokud si myslíte, že mluvíte plynně anglicky, rozhodně neváhejte své jazykové dovednosti otestovat právě zde. Pokud s angličtinou obstojíte zde, pak už všude!

 

 

 

 

    Další přezdívku, kterou si Birmingham vysloužil, je „Benátky Anglie“.

Birmingham

Birmingham

    Birminghamské kanály


V Birminghamu mimo jiné objevíte i kousek Itálie. Ne nadarmo se mu přezdívá „Benátky Anglie“. Se svojí délkou kanálů (cca 60 km) dokonce nad těmi italskými vyhrává o celou třetinu. Procházky po nábřeží birminghamských kanálů s proslulým anglickým ciderem v ruce, je jeden z mnoha způsobů, jak načerpat místní atmosféru.

Co je na místním průmyslu více než sympatické, je místní čokoládovna, která je známá po celém světě – Cadbury. Pokud jste milovníky čokolády, v „Cadbury World“ se budete cítit jako Karlík v továrně na čokoládu.

Od sladké čokolády přejděme k něčemu ostřejšímu. Brum je také přezdívaný jako kolébka heavy metalu. Pokud vám něco říká jméno kapely Black Sabbath nebo Led Zepplelin, tak vás jistě potěší, že tyto hudební legendy pocházejí právě z Birminghamu.


Nejbližší letiště: Birmingham Airport

Web: www.birminghamairport.co.uk

kód: BHX


Co se týče nákupů, tak vám toho město nabídne stejně tak, jako Londýn. Jen s tím rozdílem, že většina věcí je o něco levnější a také se vyhnete tak velkým davům lidí. Z těchto důvodů je také Brum vyhlášeným městem nákupů. Pokud se rozhodnete navštívit zdejší obchody, nesmíte odjet, aniž byste navštívili nejznámější obchodní středisko v centru města Bullring. Nákupní středisko tvoří také budova, kterou postavil český architekt Jan Kaplický.

 

 

A co na vás zde ještě čeká?

 

Radnice

Birminghamská radnice je postavena na hlavním náměstí, tedy na Victoria Square a díky její klasicistní architektuře si budete připadat jako ve starověkém Řecku. Uvnitř radnice se také nachází koncertní síň, kterou kromě jiných nejednou navštívili známí Beatles.

Katedrála Sv. Filipa

Typický barokní styl Thomase Archera vás jistě okouzlí, zvlášť když si po návštěvě katedrály můžete udělat piknik ve zdejším parku, který je k tomuto účelu jako stvořený.

Trhy

Proslulé trhy umístěné bezprostředně vedle nákupního střediska Bullring si vás podmaní díky svým bezkonkurenčně nízkým cenám. Ochutnejte exotické ovoce ze všech koutů světa právě na tomto trhu. Nejlepší doba pro jejich návštěvu je k jejich konci, tedy mezi šestou a sedmou hodinou večer, kdy veškeré zboží prodávají opravdu za pakatel.

Sutton Park

Pokud vás město unaví, přijďte načerpat energii do zdejšího parku, který je druhý největší v celé Anglii!

Dvě věže

Fanoušky Pána prstenů jistě potěší, že zde žil známý spisovatel Tolkien. Právě jeho dvě věže, v Minas Morgul a Minas Tirith, jsou inspirované těmi zdejšími, u kterých se každoročně konají tematická setkání.

 

               Zajímavá musea v Birminghamu

National Motorcycle Museum

Museum motorek

www.nationalmotorcyclemuseum.co.uk

Museum of the Jewellery Quarter

Museum výroby šperů

www.birminghammuseums.org.uk/jewellery

The Pen Museum

Museum psacích potřeb

https://penmuseum.org.uk

Lapworth Museum of Geology

Kostry dinosaurů, trilobiti atd.

www.birmingham.ac.uk/facilities/lapworth-museum/index.aspx

Thinktank Science Museum

Museum vědy

www.birminghammuseums.org.uk/thinktank

Vintage Trains

Parní lokomotivy

www.vintagetrains.co.uk

Birmingham and Midland Museum of Transport Museum dopravy

www.wythall.org.uk

English Heritage

Museum anglické minulosti

www.english-heritage.org.uk/visit/overseas-visitors

 

 

      Hotely přes portál booking.com

Birmingham

 

 

   Mohlo by vás zajímat:

   Vlakové nádraží

   Městská doprava

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.