Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Cádiz - město opředené historií

Počátky nejstaršího města v Evropě sahají do roku 1100 před Kristem. Podle pověsti ho založil na jedné ze svých cest silák Herkules. Ti, co mají rádi filmy o Angelice jistě potěší, že právě v Cádizu jejich hrdinku prodali do otroctví. Fanouškum Jamese Bonda zase neunikne, že se zde natáčela část poslední bondovky. Cádiz zde představoval hlavní město Kuby - Havanu.

Mnozí nazývají toto město i křižovatkou kultur, protože se v něm mísí téměř všechny kultury, které Evropu ovlivnily. Můžeme zde najít stopy řecké, římské, vizigótské, kartaginské či arabské kultury.

 

 

Cádiz se stal po Seville nejvýznamnějším obchodním přístavem díky spojení se  španělskými koloniemi. Právě odsud vyplul Kryštof Kolumbus na své dvě objevitelské výpravy.

Nejvýznamnější architektonickou památkou v Cádizu je Catedral Nueva - Nová katedrála, která byla postavena na místě staré katedrály. Dalším skvostem je Kostel svaté Kateřiny - Iglesia de Santa Catalina. V barokním kostele z počátku 17. století jsou obrazy mistra Bartolomé Estebana Murilla.

Milovníci historie si jistě přijdou na své při návštěvě muzea Museo de Cádiz. Vystaveny jsou zde především archeologické objevy z provincie. K nejzajímavějším exponátům patří dva sarkofágy z roku 400 před Kristem. Klidné město se změní k nepoznání každý rok koncem února, kdy se zde koná největší karneval v Andalusii. Celé město slaví přes týden. Konají se zde plesy, průvody a satirické vystoupení.

Každou neděli se ve starém městě koná obrovský bleší trh. Můžete zde koupit všechno. Zájem lidí je obrovský. Celou neděli jsou ulice města přecpané domácími i turisty.

Pokud se ocitnete v tomto pozoruhodném městě Španělska, rozhodně byste měli ochutnat domácí kuchyni. Cádizská kuchyň překypuje  vínem, zeleninou,  rybami a ostatními plody moře. V cukrárnách lze zakoupit levné sladkosti typické pro Cádiz. Velmi chutná je vaječná cukrovinka Tocina de cielo, perník z Mediny Sidonie a Turrón z Cádizu, který je typickou vánoční sladkostí.

 


Ubytování v tomto městě

 Pensión Las Cuatro Naciones

Cena na noc pro dva - 932 Kč

 

Je jistě několik důvodů, proč navštívit městečko Cádiz. Jisté však je, že pokud poznáte toto kouzelné město, rozhodně nebudete zklamáni. Právě naopak! Vzpomínky na něj si navždy uchováte ve svém srdci.

 

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Trendy Taste Channel

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, minube

 

Zdroj videa: YouTube CC, HISTORIADE1VIAJE

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam letišť ve Španělsku

Seznam měst a letovisek - Španělsko

Jak dlouho trvá let do Španělska

Nejvyšší hora Španělska

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.