Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Carboneras – navštivte opěvovanou Andalusii

Jihošpanělský Carboneras patří mezi turisty nejvyhledávanější místa autonomní Andalusie. Město obývá přibližně 9 000 stálých obyvatel.

Carboneras leží uprostřed přírodního parku Cabo de Gata. O krásné přírodní scenérie tak není nouze. Nedaleko od pobřeží naleznete podmořský park, který obepíná nedaleký ostrov San Andrés.

 

 

 

Město se rozprostírá na březích Středozemního moře. Není tedy divu, že mezi hlavní činnosti místních obyvatel patří rybolov. Rybaření má zde letitou tradici a patří mezi hlavní způsoby obživy. Lásku k rybám naznačuje i rybářský člun v městském znaku a mramorová socha rybáře v centru města.

Pokud rádi poznáváte historické pamětihodnosti, navštivte strážný hrad Castillo de San Andrés. Ten prošel rekonstrukcí a dnes se v něm pořádaní různorodé kulturní akce. Na hradě je k vidění i stálá expozice fotografií, zachycujících historii a vývoj města.

 

 

 

Říká se, že slunce v Carboneras svítí více než 300 dní v roce. Zimu tady určitě nečekejte. Letní dovolenou zpříjemní i neobvykle čisté pláže a voda. Pláže jsou hůře přístupné, zaručí však potřebné soukromí.  

 

 

Název získalo město díky oblibě uhlířství ve zdejším regionu. Kdysi byly místní pláně hustě zalesněny. Rozvoj výroby dřevěného uhlí ale časem zlikvidoval téměř všechen porost. Výsledné uhlí se poté rozváželo loděmi po celém středomoří až k africkým břehům. Nejvěrnějším odběratelem byl po dlouhou dobu Alžír.

 

     
  Tip na hotel: Hotel Alborán Cena na noc pro dva - 2 350 Kč
     

 


 

   

 

Turisté objevili Carboneras až na počátku šedesátých let dvacátého století. Místní pláže dokonce posloužily jako filmová kulisa filmu Lawrence z Arábie režiséra Davida Leana. V následujících letech si město podmanili vyznavači hippies, což ovlivňuje ducha města až do dnešních dní.

 

 

Odvážlivci mohou zavítat na Playa de los Muertos – Pláž mrtvých, která je zakončena mysem mrtvých. Neveselé pojmenování pláže má původ v nebezpečných mořských proudech, které právě v této části zátoky vyvrhovaly mrtvá těla utonulých rybářů a ztroskotaných námořníků. Nenechte se však odradit. Pláž mrtvých patří mezi nejkrásnější pláže Španělska.

 

Přehled ubytování přes booking.com

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť ve Španělsku

 

Seznam měst a letovisek - Španělsko

 

Jak dlouho trvá let do Španělska

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.