Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Cesta po Kubě, to je nezapomenutelná jízda

KubaKuba je neuvěřitelně zajímavá exotická destinace, kterou v poslední době za cíl své dovolené volí čím dál tím více turistů. Poté, co se obnovily diplomatické styky s USA a došlo ke zrušení embarga, se cestovatelé bojí, co se stane s Kubou. Určitě se změní a možná to bude změna rychlá a rozhodně nevratná.

Bude však doufejme trvat ještě hodně dlouho, než Kuba ztratí své osobité kouzlo úplně. Jednoznačně se jen tak nevytratí z duší obyvatel tohoto jedinečného karibského ostrova.

 

Představíte-li si pod názvem Kuba staré černochy s kloboukem a doutníkem v puse, ještě starší káry projíždějící prázdnou dálnicí, rozbité domy v Havaně, azurově modré karibské pobřeží a pohodičku s Cuba Libre na pláži, nejste vůbec daleko od pravdy. To všechno Kuba nabízí. A nabízí také skvělé obyvatele, kteří mají úsměv na tváři a přitom v kapse ani CUC (konvertibilní pesos určené zejména pro turisty).

 

                Mohlo by vás zajímat: Tipy a rady pro cestu na Kubu

 

Cestování po Kubě je zážitek sám o sobě

Určitě se při svém putování svezete moderním autobusem společnosti Víazul, který převáží jen turisty. Jedná se o velmi pohodlné cestování, které je podobné tomu evropskému, a funguje na dálkových trasách. Je to zajímavé, ale někdy vás levněji i na velkou vzdálenost vyjde taxík. Ceny na Kubě jsou hodně relativní a to, co je jednou dražší z variant, je o pár dní později někde jinde zase mnohem levnější možnost. Nejlevnější je však cestování narvanými autobusy s místními, které fungují na kratších trasách. Žádný řidič by nikdy v životě nenechal byť jediného člověka trčet na zastávce, protože má plno. Nějak se do autobusu přeci všichni vejdeme.

 

 

 

 

Havana

Město Havana musí učarovat každému kreativnímu, otevřenému člověku, který ho navštíví. Jedná se o jedno z nejfotogeničtějších a nejzajímavějších měst, jaké možná kdy v životě uvidíte. Zašlá sláva kdysi nejbohatšího města Latinské Ameriky se dnes nachází v troskách, které však svou noblesu nedokážou odhodit ani v hromadách suti. Staré město je zrenovováno a opravují se domy. Je to přívětivé místo pro turisty. Jděte však o něco dál na rozlehlý malecon a navštivte čtvrtě, kde běloch nemá co obdivovat. Tam doopravdy žijí Kubánci. Je to také tam, kde si za konvertibilní pesos určené převážně turistům skoro nic nekoupíte.

 

Havana

   Havana


Viňales

Když opustíte Havanu, najedete na dálnici, kde provoz v podstatě neexistuje. Často po ní pojedete samy, občas předjedete vozku s koňmi. Zamiřte si to do malebného údolí Viňales, kde panuje klid a kde se zastavil čas. Pole se orá pomocí volů a koně tahají náklady. V okolí Viňales se pěstuje tabák pro ty nejlepší doutníky na celém světě, z které má Kuba nemalé peníze. Nikdo z toho tady ale nedělá žádnou vědu. Tabáku se tu prostě daří.

 

Pole

    Viňales


Pláže

Karibské pláže... to jsou palmy, bílý písek, kokosy, Mojito a Cuba Libre. To, že Kubánci svým výtečným rumem nešetří, brzy poznáte. Někdy dokonce nechají na vás, abyste jim řekli, kolik toho do skleničky mají nalít. Nějakou míru, tu oni prostě neřeší.

 

Pláže

   Karibská pláž

 

Koloniální města

Velmi zajímavé jsou procházky po koloniálních městech jako je Cienfuegos a Trinidad. A ještě lepší je v takovém domě, který je v koloniálním stylu stále vybaven, bydlet. Zvenku nic moc, ale uvnitř se nestačíte divit. Cukrobaroni, ti si tedy museli žít, jen co je pravda.

 

Kuba

    Cienfuegos


Toto je jen malý výčet toho, co by měl každý na své pouti po Kubě vidět, aby ji trochu poznal. Hlavně si to pořádně užijte, buďte otevření a vyzkoušejte všechno, co se vám naskytne. Abyste později nemuseli litovat, že jste něco prošvihli. Možná už nebudete mít příležitost, si to zopakovat.

Autor článku a fotek: Eva Bicanová

 

 

   
  Čtěte také:
 

Kuba na 8 dní – co se dá stihnout? (část 1.+2.)

 

Poloha a hranice státu Kuba

 

Seznam letišť na Kubě

 

Malý ostrov, dvě měny. Čím se platí na Kubě?

 

Doba letu na Kubu

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 23.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.