Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Cesta po Makedonii – Kam se podívat

en.wikipedia.orgPokud toužíte po netradiční dovolené v netradiční zemi, Makedonie je přesně tím místem, kam byste se měli podívat. Jedná se o jednu z nejchudších a nejzaostalejších zemí v Evropě. To ovšem neznamená že tu nenajdete spoustu krásných a zajímavých míst.

 

 

Skopje

Jako první určitě navštivte hlavní město Skopje. Celé toto město působí zvláštním, skoro až umělým dojmem. Je plné soch a nově postavených „antických“ budov. Při procházce centrem poměrně rychle pochopíte, že se jedná o takový kýč, který má vzbudit dojem starodávnosti. I kýč však může stát za zapamatování. Centru města vévodí obrovská socha Alexandra Velikého.

 

O městu Skopje jsme již psali zde

en.wikipedia.org

  By Banatski [CC BY-SA 3.0 (creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Skopje však není jen napodobeninou Antiky. Můžeme zde nalézt i nádhernou muslimkou čtvrť. Tuto část města můžeme označit jako historickou a najdeme zde spoustu obchůdků a kaváren a také první makedonský minipivovar.

 

 

Letenky do Skopje z Bratislavy

Makedonské Skopje můžete levně navštívit díky lince dopravce Wizzair z Bratislavy, doba letu: 1h 35h, cena zpátečních letenek od cca 624 Kč, přehled tarifů ve vyhledávači Kiwi.com

Skopje

Trasa letu do Makedonie

Trasa přímého letu z Bratislavy (BTS) do Skopje (SKP)

 

 Kde se ubytovat?

 Široká nabídka hotelů, hostelů a apartmánů v této destinaci přes portál booking.com

Skopje - hotely

Skopje

 

Ohrid

Dalším městem, které je prakticky povinností navštívit je Ohrid. Toto město na jihozápadě země leží na břehu Ohridského jezera, které je jedním z největších rezervoárů pitné vody na světě. Samotné město je zajímavé především kvůli absolutnímu kontrastu se zbytkem země.

Jedná se o moderní turistické letovisko. V zásadě se dá říci, že pokud by voda v jezeře byla slaná, bylo by možné si Ohrid splést s kterýmkoliv městem na Jadranu.

Z památek můžeme vyjmenovat kostel sv. Jovan Kaneo, zbytky římského amfiteátru a Samuelovu pevnost.

 

en.wikipedia.org

  Autor fotky: Diego Delso [CC BY-SA 3.0 (creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)] Wikimedia Commons

 

Makedonie je malá země a proto zde není mnoho velkých měst, které by stály za prohlédnutí.

Na druhou stranu však můžeme najít spoustu krásných míst v přírodě. Proto určitě neváhejte a nebojte se vzít stan a přespat za vesnicí na pastvině. Možná občas uslyšíte výt smečku vlků a ráno vás vzbudí procházející stádo ovcí, ale je třeba říci, že je to výborný způsob jak se seznámit s toutou zajímavou zemí.

Jan Vesecký

 


*Autor úvodní fotky - By This illustration was made by Rašo An email to  Rašo would be appreciated too. (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


Podobné články:

Makedonie z Bratislavy za 1 140 Kč

Makedonské město Skopje

Z Bratislavy do Makedonie za 1 059 Kč

Letiště Skopje (SKP)

Jezero Ohrid – nejen koupání, ale i historie

Jak dlouho trvá let do Skopje?

 

 

 

 

 

 


 


 

Vložil/a: Daniel Česák 01.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.