Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o Chiang Mai

cs.wikipedia.orgJe jedním z nejnavštěvovanějších thajských měst a zároveň je hlavním městem stejnojmenné provincie Chiang Mai. Město leží asi 700 km od Bangkoku a jeho rozloha činí 40,2 km2.

V historii bylo hlavním kulturním, náboženským a hospodářským centrem Thajska a svou popularitu si drží dodnes. Kromě množství turistických atrakcí a zajímavostí, je zde také výborné klima vhodné pro hospodářství.

 

Kultura

V Chiang Mai se každoročně pořádá spousta festivalů. Jedním z nich je také festival Loi Krathong, koná se ve dnech úplňku 12. měsíce tradičního thajského kalendáře (obvykle v listopadu). Lidé, vypouštějí do nebes tisíce lampionů a Krathongů, což jsou krabičky z banánových listů ozdobené květinami a svíčkami. Stoupající lampiony mají za úkol chránit místní obyvatele a pomoci jim, zbavit se problémů.

 

 

Na začátku silnice k městu můžete nalézt kulturní centrum. Zde najdete sbírku uměleckých šperků a ukázky tradiční severní kultury. Probíhají tady také hodiny lidových tanců společně s tradiční severothajskou večeří. Příznivce trhů a nočního života zde také potěší noční trh. Rozprostírá se v ulicích Chang Klan a Loi Kroa. Na trhu naleznete všechny možné thajské výrobky. Je to také nejlepší místo na koupi suvenýrů.

 

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

   V okolí se náchází také spousta obchodů a restaurací


 

Chiang Mai

   Trasa letu z Prahy do Chiang Mai se dvěma přestupy, přehled tarifů na Kiwi.com

 

Památky

Wat Phra That Doi Suthep

Leží na hoře Doi Suthep, tyčící se nad městem. Je nejuctívanějším místem v severním Thajsku a podle legendy byl postaven na místě, které označil posvátný bílý slon. Chrám je taktéž oblíbený turisty kvůli tomu, že z vrcholku hory, nabízí nádherný pohled na celé město a rozmanitou přírodu v okolí.

 

Národní park Doi Suthep

K parku se dostanete asi po 5 km jízdě po silnici. Doi Suthep, tvoří horské pásmo a zelený les. Park je nádherně sadově upravený. Táhne se po hřebeni pohoří s vrcholky hor Doi Pui, Doi Buangha a Doi Suthep. Jeho nejznámějším místem je zímní sídlo, palác Phu Phing.

 

Chrám Wat Chedi Luang

Dříve byl v chrámu uložen slavný smaragdový Buddha, který je dnes ve Wat Phra v Bangkoku. Hlavním rysem chrámu je 54m vysoká pagoda, která dříve měřila 82 m ale r. 1545 byla poničena zemětřesením. V historii byla věž chrámu honosná, pokrytá zlatem a bronzem.

Autor: Tereza F.

 

Ubytování přes booking.com

Chiang Mai

 

 

Čtěte také:

Město chrámů Chiang Mai

Cestovní deníček – Thajsko

Thajsko - dovolená v zemi stříbrného plátna

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 09.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.