Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Divoká Patagonie

Patagonie, en.wikipedia.orgPatagonii si nejčastěji představujeme jako nehostinnou krajinu „na konci světa“. Jedná se skutečně o pevninskou výspu na jižním cípu Argentiny a zčásti Chile a odkud je to již pouze kousek na nejmenší a nejchladnější světadíl Antarktidu.  Na jihu Patagonie najdete souostroví s paradoxním názvem Ohňová země.

 

 

 

 

Pravdou je, že Patagonie není příliš vhodná pro obydlení. Na západní straně, kterou tvoří Andy strmě stoupající přímo z Tichého oceánu, panuje chladné a vlhké podnebí. Je zde jen několik osad v údolích částečně chráněných horami. Východní část se vyznačuje suchým a relativně teplejším podnebím. Většinu tohoto území pokrývají stepi a polopouště protkané řekami stékajícími z And.

 

Hora, en.wikipedia.orgPohled na horu Fitz Roy

 

Fitz Roy, en.wikipedia.orgHora Fitz Roy

 

K pokladům celé naší planety patří patagonské národní parky. Nejlépe si jejich jedinečnou krásu vychutnáte při pěších túrách. Uvidíte zasněžené vulkány, které se zrcadlí na čisté hladině jezer, nebo můžete podnikat výlety do lesů, obdivovat bambusové houštiny a koupat se v termálních pramenech, jako je tomu v regionu Araukanie.

 

chile, en.wikipedia.orgLaguna Cabeza de Mar, Chile

 

Každé místo v Patagonii má své osobité kouzlo a každé vás překvapí něčím zvláštním.

Obdivuhodný je naprosto čistý vzduch, nedotčená příroda, neskutečné barvy a také kontrasty, když ne jedné straně se ocitnete v drsné přírodě a na druhé straně v říčních údolích zraje ovoce a vinná réva.

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.