Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Do Itálie nejen za slanou vodou: Trasimenské jezero

Když se řekne  Itálie, vybaví se mnohým z nás bílé písčité pláže a moře, popřípadě naopak hory a sníh. Věděli jste ale, že tato jižní země nabízí i množství krásných jezer?

 

 

Čtvrté největší italské jezero

Trasimenské jezero patří, co se rozlohy týče, se svými 128 km2 mezi největší italská jezera, zároveň je ale jedno z nejmělčích – jeho maximální hloubka je pouhých 7 metrů. Žije zde až 18 druhů ryb, rybolov je v této oblasti tedy velmi oblíbený. Prakticky po celém svém obvodu j je jezero lemováno až 600 metrů vysokými horami. Na vodní ploše leží tři ostrůvky -  Isola Minore, Isola Polvese a Isola Maggiore.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

 

   
  Čtěte také: Přehled největších italských jezer
   
   
   

Přírodní rezervace

Nejmenší z výše jmenovaných ostrovů Isola Minore, je veřejnosti nepřístupný, není ani trvale obydlený.  Na Isola Polvese, největším z ostrovů,se dostanete trajektem a můžete zde kromě zachovalé pevnosti ze 14. století pozorovat také nádhernou přírodu a přirozeně se vyskytující zvířata, ostrov je totiž přírodní rezervací. Poslední z ostrovů, Isola Maggiore, je jediným ostrovem, kde trvale žije obyvatelstvo, a to pouhých 17 lidí. I sem vás dopraví trajekt, můžete si zde na památku pořídit například suvenýr z irské krajky.

 

 

 

Historická hodnota

Trasimenské jezero je známé především svou historií, kdy u jeho břehů proběhla v roce 217 př. n. l. bitva mezi Římany a Kartaginci. Kartaginský vojevůdce Hannibal tehdy svou armádu ukryl v lesích, a římskou armádu bez větších ztrát díky momentu překvapení porazil. 

 

 Za sportem i turistikou

Jezero leží v kraji jménem Umbria. Zdejší příroda je velmi krásná a vychutnat si jí můžete jak pěšky, tak na kole.  Pokud vás láká i trocha historie, určitě si nenechte ujít jedno z mnoha měst na pobřeží, k vidění zde jsou kláštery, kostely, ale také množství sportovního vyžití, a to především plachtění a surfování.

Pokud chcete zažít dovolenou v teplých krajích, ale zároveň toužíte po tom poznat něco jiného než jen moře, určitě neváhejte, a k Trasimenskému jezeru zavítejte. Ubytovat se kromě hotelů můžete i ve stylových samostatně stojících domech, kam si sebou můžete přivézt i domácího mazlíčka. Pak už vám vůbec nic nebrání v tom, cítit se zde jako doma.

Autor: Kateřina Šéflová

 

   Ubytování poblíž jezera

 

 

                Mohlo by vás zajímat: Přehled italských jezer podle velikosti

Seznam měst v Itálii

Seznam letišť v Itálii

 

 

Doba letu do Itálie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.