Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Umbrie, místo ležící mimo vyšlapané turistické cestičky

Zapomenutá italská provincie rozkládající se v samém středu Apeninského poloostrova, na půl cesty mezi Florencií a Římem. Kraj, který díky nezvykle hustému zalesnění, bývá označován zeleným srdcem  Itálie. 

Místních je tu jen hrstka a turistů ještě míň, proto ten, kdo touží po klidu, bude se v Umbrii cítit jako ryba ve vodě. Ale pozor v mořské ne, i když jsme v Itálii, místo k moři se tady jezdí k jezeru a to k slavnému Trasimenskému.

 

 

Trasimenské jezero, ideální k odpočinku

Nad tím, že je Umbrie bez moře není potřeba smutnit. O koupání nepřijdete. Většina turistů i místních obyvatel směřuje k Trasimenskému jezeru za odpočinkem, pohodou a koupáním v poklidných vodách. Zaplavat si zde můžete v největším jezeře Apeninského poloostrova a následně odpočívat v jednom z olivovníkových hájů, které lemují břehy. Atmosféru umocní pohled na nádhernou až neskutečnou zeleň, slunečnicová pole nebo pro Umbrii typické malebné kamenné domky.

Až vás odpočinek omrzí je Trasimenské jezero strategickým bodem odkud můžete vyrazit na příjemnou procházku či pěší túru.

 

Nádherná městečka údolí i hornaté kopce, pro pěší túru jako stvořené

Od Trasimenského jezera dojdete cestou vinoucí se přímo olivovníkovými hájem do města Castiglione del Lago, jednoho z nejkrásnějších měst v Itálii. Naleznete tam mnoho obchůdků s místními specialitami, dřevěným výrobky, ale především s kvalitním olivovým olejem. Proto si město vysloužilo přezdívku „město oleje“.

Takovýchto městeček je po břehu jezera rozeseto mnoho. Vyrazit si můžete i na horský výšlap, vybírat je z čeho. Na své si přijdou horolezci, méně zdatní i rodiny s dětmi.

 

  Tipy na hotely v Castiglione del Lago

 

Petit Palais

Cena na noc pro dva - 1 037 Kč
 

Agriturismo Quercetelli

Cena na noc pro dva - 1 385 Kč
 

Fattoria Lara

Cena na noc pro dva - 1 524 Kč

 

Assisi, poutní místo s nádhernou bazilikou

Kdo navštíví Umbrii, neměl by si nechat ujít ani Assisi ležící na jihozápadním svahu Monte Subasio. Vidět můžete překrásný chrámový komplex budov pojmenovaný po sv. Františkovi z Assisi, zakladateli řádu františkánů, Baziliku sv. Františka. Město je mimo jiné i jedním z nejvýznamnějších poutních míst křesťanského světa.

 

Autor: Ivana Rašková

 

 

 

Poloha Umbrie, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

         
        Čtěte také:
       

Seznam měst v regionu Umbrie

         

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.