Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Dominikánská Punta Cana je pravým tropickým rájem

en.wikipedia.orgHledáte tropický ráj, z něhož vaše fotky budou připomínat reklamní pohlednice? Oblast Punta Cana je přesně takovým místem. Obklopí vás písečné pláže zalité slunce a azurové moře na východném pobřeží Dominikánské republiky.


 

Altos de Chavon

Největší atrakci této lokality tvoří Altos Chavon, věrná replika středomořské vesnice ze 16.století, vybudovaná vysoko nad řekou Chavón. Dominikánští řemeslníci ručně opracovali kamenné cesty, ozdobné kování a ručně vyhotovili nábytek i celé budovy. Oživili přitom téměř zapomenuté řemeslnické postupy. Vesnice se otevřela slavnostním koncertem Franka Sinatry v roce 1982, po 6 letech výstavby. Dodnes tu hostí koncerty různých umělců.

 

 

Kromě procházek krásnými uličkami tu na vás čekají kuriózní obchody, butiky, vybrané restaurace nebo třeba archeologické muzeum. Najdete tu i uměleckou galerii vystavující dominikánské umění i významná mezinárodní díla.

 

Dobrodružství karibských pirátů

Vydejte se na výpravu za pokladem po boku karibských pirátů při půldenním výletu plném šnorchlování (i mezi žraloky), pirátského výcviku a poznávání karibských pamětihodností. Součástí je občerstvení a zapůjčení vybavení na šnorchlování. Program se odehrává na lodi, pláži i na napodobenině pirátské lodi, ukotvené v moři.

 

Proleťte se nad úchvatnou přírodou se zipline

Pro příznivce adrenalinu je tu vybudovaných celkem 15 stanovišť pro zipline, což je aktivita, při které se spouštíte po ocelovém laně. Nejvyšší stanoviště má 14 m a prosvištíte nad cestami, potoky a vzrušujícími zatáčkami napříč karibskou džunglí. Jednotlivé trasy se pohybují od 100 do 700 m (v celkové délce 2,1 km), a tak vás čekají různorodé zážitky. Pomohou vám zkušení instruktoři a na konci je pro vás připravené čerstvé ovoce a voda.

 

Vodní aktivity

Protože je oblast Punta Cana jako stvořená k aktivitám ve vodě, snadno si vyberete z tamní široké nabídky. Při plavání s delfíny vás instruktoři vysvětlí, jak se s delfíny dorozumět a ti pak budou plavat po vašem boku. Někde nabízí i potápění ve speciálních helmách. Samozřejmě tu najdete i množství nabídek na potápění a rybaření, včetně  rybaření na širém moři.

 


Nejbližší letiště: Punta Cana International Airport

Web: www.puntacanainternationalairport.com

GPS: 18° 34’ 3” N  68° 21’ 48” W

Kód: PUJ


 

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

 

Noc v klubu Coco Bongo

Toužíte-li po párty na celou noc, zamiřte do klubu Coco Bongo. Součástí vstupu je neomezená konzumace nápojů a kromě taneční hudby si můžete užít i tradiční diskotékové hity. Nudit se nebudete i díky doprovodnému programu, ve kterém imitátoři celebrit předvádí nejen hudební vystoupení, ale i filmové scénky.

 

 

Zdroj videa: YouTube, HOTEL RIU PALACE BAVARO - Punta Cana, autor: WBJ Adventures

 

Ubytování v této destinaci na portále booking.com

Punta Cana

Punta Cana

Mapa

Trasa letu z Prahy do Punta Cana, letenky na Kiwi.com od 15 tis. Kč

 
Další informace o Dominikánské republice čtěte zde
 

 

Související články:

Na poslední chvíli do Punta Cana za 6 620 Kč

Punta Cana z Londýna za 6 950 Kč

Punta Cana z Prahy za 10 973 Kč

Kolín nad Rýnem - Punta Cana za 6 150 Kč

Z Německa do Punta Cana za 6 250 Kč

Doba letu do Dominikánské republiky

Teplota moře

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.