Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce Dominikánskou republikou

en.wikipedia.orgTaké nemáte rádi sychravé a blátivé počasí? Chybí vám sluníčko, teplo, krásná zeleň, moře a bílý písek? Pokud jste si na všechny tyto otázky odpověděli „ano“, neváhejte a vydejte se na zimní dovolenou do Dominikánské republiky. Místní teplé počasí a karibský temperament vás jistě zahřejí.


Zvolit Dominikánskou republiku jako cíl své zimní dovolené, ano či ne?

Rozhodně ano! Tato republika, rozkládající se na ostrově Hispaniola Karibském moři, nabízí svým návštěvníkům nejen krásné teplé počasí, pláže s bílým pískem a tyrkysově modré moře, ale díky tomu maximální relaxaci a načerpání sil. Pokud nejste plážový typ, nemusíte zoufat. Dovolenou tu lze strávit i aktivně a dobrodružně. Navštívit zde můžete nejrůznější muzea, obdivovat historické památky, navštívit botanickou zahradu anebo krápníkovou jeskyni Los Tres Ojos.

Dominikánská republika se řadí mezi nejlevnější karibské destinace, takže se nemusíte obávat ani vysoké ceny za vaši dovolenou. Destinací, které stojí za to navštívit je tu opravdu spousta, stačí si jen vybrat!

 


Okouzlující letovisko Bayahibe

Letovisko Bayahibe je úžasné místo zejména proto, že se nachází přímo na okraji přírodní rezervace Parque Nacional del Esta. Čistou krásu tropické přírody poznáte ideálně právě procházkou po tomto parku. Na stezce Padre Nuesto se můžete obdivovat dech beroucí a unikátní karibské fauně a floře. Ideální je toto místo také pro sportovce a to zejména pro potápěče.

Vybavení si můžete půjčit téměř na každém kroku a zajistit si výpravu přímo k potápěčským lokalitám je také jednoduché. Na výběr je tu z 20 lokalit. Pod vodou pak můžete obdivovat nádherné korály, různorodé živočichy, ale také vraky lodí. V případě, že jste radši nad vodou, než pod její hladinou, stojí určitě za to vyrazit lodí na výlet na ostrůvky Saona a Catalina.


Juan Dolio, turistické středisko pro náročné klienty

Protože je hospodářství Dominikánské republiky z velké většiny závislé na turismu, byla potřeba vybudovat i letovisko pro náročnější klientelu. Tato lokalita se nachází v oblasti San Pedro de Macoris na jižním pobřeží ostrova.

Dříve bylo Juan Dolio spíše rybářskou vesnicí. Rybolov tu samozřejmě do dnes zastává velmi významnou roli, avšak turisty dnes láká spíše na vysoký standard ubytovacích zařízení. Toto relativně nové turistické letovisko nabízí skvělé pláže lemované kokosovými palmami. Některé části pláží jsou nově upravené a na některých místech je nutné platit za vstup. Přístup do tyrkysového moře vám mohou znepříjemnit ostré korály. Proto je vhodné chodit do vody v botách.

 


Boca Chica, to je místo plné plážových barů a restaurací

Toto turisty velice oblíbené letovisko se nachází v provincii Santo Domingo, na jižní části ostrova. Právě díky tomu, že je město vzdáleno od hlavního města jen 30 km, je velmi oblíbeným místem turistů ze všech koutů světa.

Město Boca Chica je známé především svou stejnojmennou pláží, která se ale řadí mezi nejnavštěvovanější pláž oblasti. Všem turistům tedy nemusí vyhovovat přelidněnost a to především během víkendů a dovolených. Ve volném čase je tu opět spoustu možností k vodním sportům, potápění nebo výletům lodí na ostrovy Los Pinos a La Matica. Podél pláže se nachází spousta barů a restaurací a tak se pláž ve večerních hodinách mění v jednu velkou diskotéku. Je to zkrátka turisty velmi oblíbené letovisko, které se o své návštěvníky stará velmi uctivě.

 

 
     Mohlo by vás zajímat: Další článek o Dominikánské republice, čtěte zde.
 

Mapa

  Letenky z Prahy do Dominikánské republiky (Punta Cana) na Kiwi.com

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Dominikánská Punta Cana

Kolumbův stříbrný přístav Puerto Plata

Dominikánská republika z Barcelony za 5 150 Kč

Zaleťte si do Dominikánské republiky

Dominikánská Republika z Kolína nad Rýnem za 8 386 Kč

Thomsonfly: Dominikánská republika z Londýna za 7 450 Kč

Doba letu do Dominikánské republiky

Last minute zájezdy - Dominikánská republika

Poloha Dominikánské republiky

Teplota moře

 

 

 

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.