Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Festivalový podzim v Amsterdamu, Basileji a Paříži

BasilejPodzim sebou nese řadu zajímavých akcí, které jsou věnovány nejen zábavě, ale hlavně jídlu a pití. Například v sobotu 29. října kostel sv. Martina v Basileji ohlásí začátek největšího a nejstaršího festivalu ve Švýcarsku. Začíná vždy poslední říjnovou sobotu a trvá dva týdny. Letos je na pořadu již 546. ročník a bude prý delší o dva dny než obvykle, tedy do 15. 11.

 

Festivalem Herbschtmäss žije celá Basilej. V desítkách stánků budou nabízet svou produkci řemeslníci a farmáři. Kuchaři a cukráři připraví spoustu tradičních dobrot a sladkostí a chybět nebude ani pestrý kulturní program. Určitě si nenechte ujít možnost ochutnat čerstvý bramborák, slaný koláč Kääskiechli, klobásy a švýcarské sýry. K tradičním pochoutkám Herbschtmässe patří sladkosti, třeba nadýchané vafle Rosechiechli, pražené mandle, perník nebo speciální kořeněný chlebíček Magenbrot.

Foto, en.wikipedia.org

   Basilej

 

Za 546 let se podoba Herbschtmäss hodně změnila. I když stále zůstává hlavně svátkem dobrého jídla, pití a lidového zábavy, přibývají stále nové akce, jako například koncerty hudby pro mladé nebo další atrakce pro děti. Souběžně se pořádají nejrůznější výstavy a prezentace. Letos má být prý zvlášť vydařený festival vína ‒ Basel Wine Fair ‒ který najdete na Messe Basel v hale číslo 2. Představí se na něm především domácí vinaři.

Mimochodem novou budovu Messe Basel, která byla dokončena v roce 2013 a patří k architektonickým skvostům města, se určitě vyplatí navštívit, protože tam budou i další zajímavé akce. Je celkem dobře dostupná pěšky z centra města, nebo z Münsterplatzu tramvají č. 6.

Kdo má rád pivo, může si zaletět do AmsterdamuOd. 23. do 25. října se tam koná PINT Bokbierfestival. Jde od tradiční akci organizovanou již od roku 1978. Letošním místem konání je Beurs van Berlage v centru města. Návštěvníkům, kterých se tu za 3 dny vystřídá až 12 tisíc, zde nabídenou 50 druhů točeného moku. Každý dostane u vchodu svou sklenici a pak může ochutnávat, kolik snese. V pojetí nizozemských pivovarníků je bock svrchně kvašené pivo a právě na přelomu října a listopadu prý dosahují podzimní várky velké kvality.

 

Další festival ocení milovníci sladkých potěšení. Od 28. října do 1. listopadu se koná v Paříži Le Salon du Chocolate. Místem konání je Paris Expo Porte de Versailles, kam se dostanete pohodlně metrem na stanici Porte de Versailles. Nemyslete si, že jde jen o nějakou výstavu pralinek. Program je nabitý k prasknutí. Kromě prezentací, ochutnávek a exhibicí mistrů se například můžete zúčastnit odborné konference. Pro děti bude připraven workshop, kde si mohou samy uvařit vlastní druh čokolády. V bohatě zásobeném knihkupectví vám nabídnou „čokoládové“ kuchařky i s podpisy jejich autorů, známých mistrů čokolády.

Festival Paříž

Do Amsterdamu nebo Paříže můžete zaletět některou z pravidelných linek dopravce EasyJet, které létají každý den v týdnu, do Basileje ve středu, pátek a v neděli. Letenky si rezervujte na webu www.easyJet.com.

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.