Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Letiště     

Amsterdam, město tulipánů

Levné letenky Praha-Amsterdam, Aer Lingus, Amsterdam,RyanairAmsterdam je jednim z nejnavštěvovanějších evropských měst.  Nabízí široký výběr turistických atrakcí, od bohatého kulturního dědictví, které zahrnuje světoznámá muzea obsahující díla Rembrandta a van Gogha.

V Amsterdamu jsou domy z přelomu 17 a 18 století. Město je taky známé jako místo, kde se skrývala Anna Franková. V centru najdete informační střediska, kde je možné se seznámit s aktuálním děním ve městě.

 

 

 


Město nezabírá přiliš velkou plochu. A proto je město dostupné i pěší chůzi. Samozřejmě hovoříme především o centru. Ve městě je dostatek ubytovacích kapacit s různou kvalitou.

 

Zajímavosti v Amsterdamu

Artis ZOO - Plantage Kerklaan 38-40, Amsterdam, tel: +31 (0) 20 523 3400 .Toto ZOO bylo založeno r. 1838 n.l. a je jednou z nejvýznamnější městskou atrakcí. V Zoo je více než 6tis zvířat, z nichž většina žije ve venkovních prostorech.

Vodní kanály jsou nedílnou současti města i jeho starého centra. Keizergracht, Prinsengracht, Herengracht jsou tři soustředné prstence kanálu, které obklopují staré centrum. Kanály je možné proplouvat, trasa je dlouhá asi 90min. Na vodě parkuje také spousta hausbótů. Nemělo by vás také překvapit, že si můžete zavolat vodní taxi.

Concertgebouw – je jedna z nejslavnějších koncertních síní v Nizozemsku s úžasnou akustikou. Primárně byla síň určena pro hudební koncerty, dnes však zde konají různé konference, politická setkání apod.

Hortus Botanicus – tato botanická zahrada byla založena roku 1682, a dnes zahrada nabízí více jak 6tis druhů rostlin z celého světa, na jaře zde tisíce tulipánů rozkvetou a rozzáří tak celou zahradu.

Red Light Districtčtvrť červených luceren je známá po celém světě. Po celé dny jsou v oknech a výlohách prodejné dívky a proto je oblast hlídána policií. Je zde přísný zákaz focení.  Není zde problém si zakoupit i marihuanu. Čtvrť je také známá proto, že je zde velké množství historických budov.

Jordaan - Jedna z nejvíce malebných vesnických oblastí Amsterdamu. Jordaan byl vždy centrem umělců a řemeslníků, dnes je to úžasná směsice zlatnictví a klenotnictví, módních butiků, galerií, floristů, designerů a specializovaných obchodů.

Za návštěvu určite stojí i Dam Square.


Mohlo by vás zajímat: Přečtěte si cestopis o Amsterdamu zde

Doprava po městě

Po městě je možné využít jak autobusy a tramvaje tak také metro.  Dále můžete využít vodní taxi nebo si vypůjčit kolo, což je v Holandsku dost oblíbené.

V Amsterdamu jsou 3 linky metra, 1 železniční trasa,  17 tramvajových tras a spousta autobusových linek. Stanice metra jsou označeny modrým „M“. Metro v Amsterodamu se nazývá Sneltrain a mimo centrum města je vedeno nad zemí po stejných kolejích a zastávkách jako tramvaje. Na všechny uvedené způsoby dopravy je jedna jízdenka. Lístek je možné koupit přímo v dopravním prostředku, ale obecně se víc vyplatí pořídit si tzv. strippenkaart, kterou je možné zakoupit v automatech, v supermarketech, na poštách nebo v trafikách.

Pozor, většina automatů nebere kreditní nebo debetní karty, ale blízko na straně hlavní haly terminálu 1 a 2 je automat, který bere hotovost. Amsterdam je rozdělen na zóny, na strippenkaart je třeba označit vždy počet zón, které překračujeme a jednu navíc. Jede-li člověk jen v jedné zóně, označí dvě. Projedete-li dvě zóny, je nutné označít tři proužky. Modrá strippenkaart s 15ti proužky stojí 6,40 €. 45 proužků stojí 19,20 €. V noci tramvaje nejezdí, jsou nahrazovány nočními autobusy. Během týdne je interval hodinový, o víkendu 30 minut. Nezáleží, kolik stanic člověk ujede, každý cestující platí jízdné 4 €.

Obyčejné kolo je jedním z nejrychlejších dopravních prostředků přímo v centru. Pro turisty přichází v úvahu možnost pronajmutí kola – zhruba za € 8 za den.

 

Letiště Amsterdam(AMS)

Schiphol je jedním z největších letišť Evropy. Je jediným letištěm v okolí Amsterdamu, je vzdálené asi 15 km od centra. Letiště je přestupním uzlem pro společnosti Air Berlin, Arkefly, Corendon a Transavia. Na letiště AMS nabízejí lety také společnosti Aer Lingus, Air Arabia, Air Transat, Atlas Blue, bmibaby, Click4Sky, Condor a další. Mapy a plány letiště najdete zde.

Nejjednodušším způsobem jak se dostat do města je vlakem. Lístek na vlak seženete do 4 €. Lístek je třeba použít v den jeho nákupu a je třeba ho označit ve strojku ještě před příchodem na nástupiště. Vlaky na Amsterdam Central Station odjíždějí z nástupiště 1 a 2. Pokud se rozhodnete pro taxi, tak do centra stojí nejméně 35 €.

Nejlevnějším způsobem jak se z letiště dostat do centra Amsterdamu je použít autobusovou linku. Cesta vás bude stát 6 strippen, což je asi 2.75 na strippenkaart 15, a trvá to asi hodinu. Jeďte místním autobusem 300 až na Amstelveen zastávku „Oranjebaan“ a tam přestupte na metro č. 51 na hlavní nádraží, nebo jeďte tramvají č. 5 přímo do města.

Z Eindhovenu do Amsterdamu

Z letiště Eindhoven použijte autobus č. 401, jezdí 4x v hodině. Pokud zakoupíte lístek v autobusu zaplatíte cca. 3.20 €, výhodnější ovšem je použit strippenkaart 15, pak cesta výjde na 1.8 €. Autobusem jeďte až na nádraží a pak vlakem do Amsterdamu - cena za jeden směr je cca. 16.8 €. Případně můžete jet express autobusem až přímo na hlavní amsterdamské nádraží, což trvá 1h45min až 2h30min, podle denní doby. Cena za jednosměrnou jízdenku je  18.50 €, zpáteční 32.50 €.

 

Letenky

Z Prahy lze doletět s Wizzair do Eindhovenu již od cca. 1 348,- CZK, tam i zpět včetně poplatků, a to v počtu dvou osob.. Z Prahy je dále možné letět s Click4Sky za cenu 5 560,- CZK včetně poplatků, dvě osoby. Akční slevy letenek pro vás sledujeme, a to nejen u letenek do Amsterdamu. Můžete se přihlásit k odběru těchto informací zde.

 

Trasa letu

Trasa letu z Prahy (PRG) do Amsterdamu (AMS), přehled tarifů na webu Kiwi.com, spoje provozuje např. britský dopravce Easyjet, doba letu:1h 40m.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Na skok do Amsterdamu a tipy co navštívit

Holandsko - země tulipánů a sýrů, ale také malé Las Vegas

Amsterdam z jiného pohledu - vyhlídková plošina ...

Nejzajímavější místa v Amsterdamu

Amsterdam - Benátky severu

Městská hromadná doprava

Mapa metra v Amsterdamu

Doba letu do Amsterdamu

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.10.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.