Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o Hammametu

en.wikipedia.orgMezi populární tuniská letoviska můžeme zařadit město Hammamet, které je jedno z nejnavštěvovanějších míst této oblasti. Nachází se na východním pobřeží, jižním směrem od hlavního města Tunis, na poloostrově Cap Bon.

Město není pouhým shlukem hotelových komplexů lákajících turisty na nádherné pláže, ale spíše místo s velmi bohatou historií.

 

 

 

Na předměstí dnešního Hammametu se dokonce nachází archeologická lokalita. Byly zde odkryty zbytky akvaduktu, nádrže na vodu, zbytky budov s mozaikami a lázně. Právě tyto lázně daly městu název, jelikož arabské slovo hammam v překladu znamená lázně.

Milovníky historie rovněž potěší, že zde bylo nalezeno největší římské pohřebiště v Africe.

 

en.wikipedia.org

 

Samotné letovisko se dělí na dvě části, na staré a nové město. Staré město, dodnes obehnáno hradbami s krásným výhledem po okolí, se nachází na malém poloostrově a bylo vybudováno již v 10. století Araby. Právě tato část města je turisticky velmi zajímavá. Můžete si zde prohlédnout Velkou mešitu z 15. století. Není však jediná, najdete zde i mešitu Sidi-Gailani z roku 1798.

Střet kultur je doložen také tím, že je zde vybudován jak muslimský, tak i křesťanský hřbitov.

V centru města se nachází typické tuniské tržiště, kde obchodníci nabízejí velké množství různorodých, převážně památečních předmětů. Důležité je dát si pozor na smlouvání, které je pro danou oblast typické. Nakonec se může stát, že budete oklamáni a podvedeni velmi obratnými obchodníky.

 

en.wikipedia.org

 

Nové město Vás zaujme jistě také. V centru se nachází Náměstí mučedníků s pomníkem ve tvaru Eiffelovy věže. Velkým lákadlem je luxusní vila milionáře George Sebastiana, v které rovněž žil Erwin Rommel, německý polní maršál. Jedná se o kulturní centrum, v kterém se dodnes konají zajímavé, avšak různorodé akce.

 

   Hotely z booking.com

Hammamet

 

Letenky z Prahy

Letenky z Prahy do Tunisu, který leží cca 60 Km od Hammametu múžete rezervovat na webu Kiwi.com, přímé lety zajišťuje dopravce Tunisair, doba letu trvá 2h 30m.

Tunis

Letenky

     
 

Čtěte také: Jak se dostat do Tuniska?

 
     

 

Hammamet má výhodnou pozici, co se týče turistiky. Nachází se ve středu všech zajímavých měst v této oblasti. Jedná se např. o Tunis, El Jen a Nabeul. Hammamet jistě můžeme označit za vhodný startovací bod vašich výletů do měst, která stojí za návštěvu.

 

 

Hammamet je opravdu příjemná lokalita na dovolenou, díky čemu je často vyhledáváným místem českých cestovek. Kolem pobřeží se rozkládá spousta hotelů, z kterých je možný přístup až na pláž.

Výhodné postavení pláží, které jsou otočené k jihu, vděčí za to, že jsou dost teplé a čisté. Východním směrem postupně hotely spadají pod město Nabeul a západním směrem je vybudován moderní Yasmine Hammamet (tzv. Jasmínový Hammamet). Jedná se o největší místní hotelový komplex, který je situován hned vedle jachtového kotviště. Celý tento komplex je velmi moderní. Jedná se o novostavby, i když se majitelé snaží zachovat autenticitu tím, že budovám vdechnou starý vzhled. V tomto komplexu se zaměřují na tzv. kongresovou turistiku, a díky tomu je zde pořádáno mnoho firemních akcí. Od tohoto komplexu se jižně nachází už jen pláže bez hotelů, které se táhnou až k Port El Kantaoui.  

Autor: Markéta Puchalová

 

     
    Aktuální počasí v této lokalitě
     

 

 

Čtěte také:

Čím se platí v Tunisku?

Tunis a pobřeží Kartága

Přehled měst a letovisek v Tunisku

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 21.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.