Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Hlavní město Portugalska

Foto, cs.wikipedia.orgJde také o největší město Portugalska a nejzápadnější evropskou metropoli. Má téměř pět set padesát tisíc obyvatel, byť také ovšem poměrně malou rozlohu.

Historikové doložili, že na místě dnešního Lisabonu již ve dvanáctém století existovalo obchodní středisko. Poměrně značné ztráty utrpělo ničivým zemětřesením v osmnáctém století, o něco lépe se mu pak začalo vést až o sto let později.

 

 

 

Dnes představuje pro svou pestrou minulost významné centrum kultury, které láká mnoho turistů. Mezi nejdůležitější památky patří hrad sv. Jiří, který tvoří dominantu města nebo katedrála Sé, vůbec nejstarší Foto, cs.wikipedia.orgzdejší budova. Belémská věž s nedalekým klášterem sv. Jeronýma se dočkaly zápisu na seznam UNESCO. Zaujme i architektura moderní, mezi působivé stavby rozhodně patří třeba nádraží Oriente.

Na své si ovšem přijdou krom milovníků umění také fanoušci sportu, v Lisabonu si získal popularitu především fotbal, ale též například golf nebo sporty vodní.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Lisabon

          Trasa letu z Prahy, přehled letů ve vyhledávači Kiwi.com

          Kde toto přístavní město leží? Mapa

          Přehled ubytování v Lisabonu

Booking.com

 

 

Lisabon - Oceanárium, zdroj videa: YouTube CC, autor: Lukas Hubert

 


*Autor úvodní fotky: By Martin Stiburek (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons


Další autoři fotek: By No machine-readable author provided. OsvaldoGago assumed (based on copyright claims). [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons


 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Zajímavá města v Portugalsku

Seznam letišť v Portugalsku

Hlavní vlakové nádraží v Lisabonu

Jak dlouho trvá let do Lisabonu?

Kde ve světě se mluví portugalsky?

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 24.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.