Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Italské město Brindisi založil bájný Diomedes, teď v něm můžete strávit dovolenou

BrindisiPokud se letos chcete vypravit na jih  Itálie, byla by škoda nezakotvit ve městě Brindisi nebo se v něm alespoň na chvíli nezastavit. Mezi turisty je známé spíše jako přestupní přístavní město, ve skutečnosti však nabízí velkou podívanou a ve vzduchu lze cítit jeho důležitou historii.

 

 

 

Minulost města Brindisi vás chytne za srdce

Přístavní město Brindisi omývané Jaderským mořem za sebou táhne dost důležitou a spletitou historii. Říká se, že město Brindisi založil bájný hrdina Diomedes, poté město prostřídalo hezkou řádků obyvatel - do parády si ho vzali kolonisté z Řecka, ale jen do té doby, než si ho podmanili Římané.

Pak město vlastnili Ostrogóti a později i Byzantská říše. Na chvíli jej měli i Benátčané, Španělé, Francouzi i Rakušané. Město je známé i tím, že tudy procházela Křížová výprava nebo že se zde vylodila slavná Kleopatra, když přijela navštívit Caesara.

 

 

V přístavním městě Brindisi končila i jedna z prvních „dálnic na světě“ - Via Appia, která začínala za městskými hradbami Říma a vedla do 195 kilometrů vzdáleného města Capua v Kampánii, kde se napojila na další silnici Via Latina. Později byla prodloužena až do přístavu Brindisi, kde dnes můžete shlédnout pověstný sloup Colonne romane - u něj Via Appia končila. Původně tam stály sloupy dva - jeden z nich se zřítil a následně byl věnován sousednímu městu Lecce (kam se ostatně můžete také podívat).

 

 

 
Mohlo by vás zajímat: Letenky z Prahy do Brindisi na Kiwi.com

Trasa letu s přestupem v Římě ( přímé lety nejsou k dispozici)

 

Přístav Brindisi byl v minulosti mnohem důležitější než je teď - představoval hlavní obchodní tepnu. Dnes v něm nejčastěji přestupují turisté na trajekty mířící do Řecka. Město Brindisi bohužel ve velkém postihlo ničení během 2. světové války, ale i přesto v něm shlédnete spoustu zajímavostí.

 

 
Letiště Brindisi (BDS)
 

 

Město Brindisi vám nabídne památky i pláže

Město Brindisi je jako stvořené pro dlouhé procházky. Během nich můžete obdivovat kostely, chrámy, fontány a nejrůznější monumenty. Jako první vás přivítá Aragonský hrad, poté i hrad Castello Svevo, který byl domovem pro řadu panovníků. Za návštěvu rozhodně stojí i chráněný přírodní park Torre Guaceto, který leží 15 kilometrů severně od Brindisi. Čeká tam na vás nedotčená příroda a krásná podívaná.

Nemusíte se bát, že se do Brindisi nedostanete, pro zvídavé turisty je město dobře dopravně vybavené - využít můžete letadlo, vlak, autobus i loď.

A škoda by bylo nepodívat se dál, tedy do okolních a stejně půvabných měst Lecce, Bari, Tarent a dalších. Pokud si z města budete chtít něco odvést, doporučujeme místní  víno a olivový olej, právě tyto dva výrobky se ve městě Brindisi produkují.

 

     
                           Předpověď počasí - Brindisi  
     

 

 

Zdro videa: YouTube CC, opusmang, Brindisi

 

Přehled hotelů v této destinaci

Hotely

 

Tak co, bude mít město Brindisi možnost letos přivítat i vás? Itálie je krásná a Brindisi je jedním z klenotů, které může ze své šperkovnice nabídnout.

 

  Autor: Andrea Nováková

 

 


Autor úvodní fotky: By Freddyballo (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Přehled italských měst

Pět největších jezer v Itálii

Seznam letišť v Itálii

Jak dlouho trvá let do Itálie?

 

 

 

 


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.