Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Jak si v italském letovisku Catanzaro užít dovolenou?

Opět v létě míříte do Itálie? Ani se vám nedivíme! V  Itálii se můžete ocitnout nesčetněkrát a bude-li to pokaždé na jiném kousku jejího poloostrova, budete mít o zábavu, relax a objevování postaráno.

Tak například hlavní město Kalábrie - Catanzaro se vám přinese spoustu nevšedních zážitků, sluníčko a třeba i nové přátelé.  

 


Catanzaro je město dvou moří a temperamentní krve mladých Italů  

Říká se, že letovisko Catanzaro je hlavním centrem zábavy mladých Italů. Chodí se tam bavit - láká jen nejen rušný život na hlavní třídě Corso Mazzini, ale také dlouhé pláže, které patří k hlavní atrakci města. Z pláží a města to máte jen kousek k pohoří Sila Piccola, kde můžete obdivovat krásnou faunu i flóru.

 

Mapa - Openstreetmap.org

 

Pokud tedy nesníte jen o typické české dovolené a válení se na pláži je vám cizí, letovisko Catanzaro si užijete pro jeho rušnost a různorodost.

 

 

Víte, že je Catanzaro městem dvou moří? Pouze třicetikilometrová úžina zde odděluje Jónské a Tyrhénské moře. Kromě ruchu a všudypřítomných barů a restaurací si ve městě užijete památky - najdete zde kostel v barokním stylu, radnici, pozůstatky normandského hradu, renesanční katedrálu a další památní budovy.

 

    Hotely v této lokalitě

 

 

Pokud vás bude sluníčko až moc pálit, schovat se před ním můžete do muzea. V Catanzaru však nezažijete takový pařák jako v jiných italských letoviscích. Do města vanou větry z pobřeží a tak se zde bude mít dobře i turista, který si ve vysokých teplotách příliš nelibuje.  

 

Villa Margherita

 

Než se z Catanzara vypravíte i na výlet do okolí (i další místa v Kalábrii stojí za vidění), zastavte se i u proslulého viaduktu Morandi-Bisantis, potěšte se pohledem na vodopád Campanaro, zajděte k divadlu Politeama nebo k věži Tonnina.

 

Blízký aeroport: Letiště Lamezia (SUF)

 

Autor: Andrea Nováková

 

 

 

Čtěte také:

Přehled italských měst


 

Vložil/a: Daniel Česák 08.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.