Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Jalta – město s bohatou historií

Město se nachází na poloostrově Krym, na severním pobřeží Černého moře, v přírodním amfiteátru,u mělkého zálivu, který se otevírá do moře. Díky středomořskému klimatu je Jalta jedním ze známých a často navštěvovaných letovisek Krymu.

 

 

Město je postaveno v místech, kde v minulosti stávala starověká řecká osada.

V Livadijském paláci se tvořily dějiny novodobé Evropy. V roce 1945 se zde sešli mocní muži - Roosevelt, Churchill a Stalin, aby jednali o uspořádání tehdejší Evropy.

   Nikitská botanická zahrada

Palác byl postaven a sloužil v minulosti jako letní sídlo ruského cara Mikuláše II.

Milovníci historie a architektury by neměli vynechat návštěvu katedrály Alexandra Něvského. Obdivovat můžete zlaté kupole nebo originální mozaikovou fasádu.

Pokud máte rádi divadlo, rozhodně zavítejte do Čechovova domu, kde je v současné době muzeum.

 

 

 

Ubytování na Jaltě

 

Crimea

Cena na noc pro dva - 558 Kč
 

Inn Fidzhi

Cena na noc pro dva - 568 Kč
  Cena na noc pro dva - 858 Kč
 

Hotel Vladimir

Cena na noc pro dva - 878 Kč

 

Krymský poloostrov

Minulost tohoto poloostrova je poměrně bohatá a rozličná.

První osídlenci tohoto místa přicházejí již v období před naším letopočtem, to se zde usazují starověcí Řekové. Díky tomu se Krym objevuje v celé řadě řeckých bájí, za všechny je to například putování Argonautů za zlatým rounem.

Dalšími významnými osídlenci byli členové tatarské Zlaté hordy pod vedením slavného Čingischána.

V pozdějším období do těchto míst přicházeli benátští a janovští kupci a zakládali zde prosperující obchodní pobočky, které se nacházely na cestě mezi Evropou a Asií. V této době místo navštívil i známý cestovatel Marco Polo, který tudy procházel při cestě za Kublajchánem.

 

 

V současné době se poloostrov stal vyhledávaným místem především pro ty, kdo hledají klid a nádhernou krajinu.

 

By Nick Savchenko from Kiev, Ukraine (Yalta) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

 

Krymské hory jsou tvořeny vápencem, ve kterém se nachází celá řada jeskyní.

Za návštěvu rozhodně stojí Uspenský klášter, který patří k nejstarším na Krymu. Byl osídlen byzantskými mnichy již v 8. století. Návštěvník tu spatří schodiště vedoucí ke kostelíku se zlatou kupolí, malou kapli, cely mnichů a fontánku, jejíž voda je údajně léčivá. Klášter je pozoruhodný tím, že je vyhlouben do skalisek. V současnosti je opět obydlen.

 

 

Černé moře

Černé moře náleží k Atlantskému oceánu, s nímž je spojeno prostřednictvím moře Středozemního, na které navazuje v oblasti Bosporu.

Ze všech stran moře obklopují pláže na nichž se nacházejí známá letoviska. V letním období má příjemnou teplotu. V zimních měsících je často schované pod ledem.

Návštěvníky do těchto míst láká především čistá voda a nádherné písečné pláže, které získaly i několik ocenění. Je ideálním místem pro rodinnou rekreaci s dětmi, mořské dno má postupný sestup, mělčiny se nacházejí daleko od pobřeží, ve vodě není tak velké množství soli. U břehu nenajdete nepříjemné mořské živočichy (ježovky, jedovaté ryby, medúzy). Na plážích je k dispozici celá řada atrakcí a to nejen suchozemských, ale i vodních.

 

 

 

Přehled last minute zájezdů na Ukrajinu

Přehled měst - Ukrajina

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.