Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Jezero Como, jedno z nejkrásnějších míst Itálie

Pokud jako většina Čechů jezdíte rádi na dovolenou do  Itálie, ale nebaví vás se mačkat na přeplněných plážích nebo z jakéhokoli důvodu hledáte jinou alternativu, může být pro vás právě jezero Como, italsky Lago di Como, v Lombardii tou pravou variantou.

   
   

Obecná fakta

Poetičnost tohoto místa spočívá v tom, že jezero obepínají Alpy, tudíž rozdíl mezi vrcholky hor a dnem jezera, které je ponořeno 425 metrů, což mimochodem způsobuje, že má zápornou nadmořskou výšku, je skutečně propastný.

Kdybyste si chtěli udělat výlet podél břehu, museli byste se připravit na cca 160 km dlouhou túru.

 

 

Voda se zásluhou své hloubky barví do tmavých odstínů a okolní vegetace subtropického pásu dokresluje pocit, že se vlastně sluníte u moře. Zvláštní je ale jeho tvar, na mapě vypadá jako obrácené písmeno Y.

 

 

Městečko Bellagio

Kdyby byla Como řeka, řekla bych, že Bellagio leží na soutoku dvou její přítoků. Nachází se zkrátka na spojnici dvou "nohavic" jezera. Výhled z tohoto místa je skutečně kouzelný a vypadá jako z jiného světa. Máte pocit, jako byste stáli na hranici podnebných pásů. Zatímco na jedné straně se na vás směje subtropická flora, na straně druhé často zahlédnete ještě sníh, a to i na počátku letních měsíců.

Není divu, že se takové divukrásné místo těší čilému turistickému ruchu. Prakticky na každém kroku najdete restauraci nebo obchod se suvenýry, nebo dokonce obojí. Jediné místo, kde se dá alespoň trošku od davů turistů oprostit, leží asi 1,5 km od přístaviště a je to zahrada Villy Melzi. Vstupné sem činí 6,50 €.

 

        Mapa, poloha jezera - leží v blízkosti metropole Milán, zdroj - openstreetma.org

 

  Hotely v Bellagio

 

Hotel Mirabeau

Cena na noc pro dva - 2 010 Kč
  Cena na noc pro dva - 2 420 Kč

 

Kam na pláž, do hor a kde přenocovat?

Vzhledem k rozmanitosti terénu nemůžete očekávat, že okolí jezera bude jedna velká pláž. Musíte je trošku hledat, ale dělá se to lépe, když vám někdo dá tip:

  • Zátoka Leghetto di Piona - ideální pláž pro ty, kteří příliš neholdují písku. Tady jsou oblázky a tráva. Nachází se v blízkosti malého města Colico.
  • Písečné pláže zase najdete v Lierně a Derviu.

Naopak u města Coma je mnohdy nemožné se k vodě vůbec dostat skrz příliš strmé stráně. O prázdninách dosahuje teplota vody kolem 23°C.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC - Davide Zanotti, Lago di Como

 

 

     Ubytovací možnosti poblíž jezera, čtěte zde

 

 

Ale pokud jste dobrodruzi a raději lezete po horách, můžete se lenochům na pláži zkusit ukázat na vrcholku nejvyšší hory u jezera Monte Legnone (2 609 m. n. m.). Když na ni koukáte od jezera, vypadá nepřístupně, ale z druhé strany se dá vrcholu dosáhnout i bez lezeckého vybavení.

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.