Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kalymnos: Řecký ostrov lovců mořských hub

Půvabnější ostrov byste v okolí  Řecka hledali asi jen velmi těžko. Tento romantický ostrov přináší nezaměnitelnou řeckou atmosféru s pohostinností místních obyvatel.

Pyšnit se může čistým mořem, malebnou krajinou a lákavými památkami z byzantské, mykénské i římské kultury. Kalymnos je turistickou destinací, která je vhodná pro klidnou rodinnou dovolenou i pro aktivní a sportovně založené návštěvníky.

 

 

Nespoutaná země plná skrytých překvapení

Ostrov Kalymnos leží v Egejském moři a je čtvrtým největším ostrovem souostroví Dodekanesos. Jeho krajina je drsná ale přitom krásná. Východní část ostrova působí spíše divoce a nespoutaně. Ta západní zase poskytuje romantická útulná zákoutí především na pobřeží ostrova. K osídlení ostrova došlo někdy kolem 11. století před Kristem.

Hlavní město ostrova nese název Pothia a právě toto město snoubí všechny přednosti ostrova Kalymnos.

 

 Tip na levný apartmán ve městě Pothia:  Pizania Cena na noc pro dva - 768 Kč

 

Tajemství mořské houby z ostrova Kalymnos

Odpradávna se lidé z tohoto ostrova věnovali především sběru a pěstování mořských hub, které tento ostrov proslavily. I dnes patří mořské houby mezi hlavní zdroj obživy místních obyvatel. Pokud se rozhodnete pořídit si mořskou houbu jako suvenýr, vybírejte z těch tmavších, které mají co největší počet průduchů. Takové vám během mytí nepodráždí pokožku, kterou zbaví velmi pečlivě odumřelých buněk a nečistot.    

 

Kalymnos vás nenechá zahálet!

Kromě odpočinku a návštěv historických památek můžete tuto dovolenou využít také aktivními sporty. Mezi ty nejoblíbenější zde patří potápění, sportovní lezení a turistika. Potápěná má na ostrově velkou tradici a je samozřejmě spojené s lovem mořských hub.

Sportovní lezení se zde provozuje už celou řadu let a za tu dobu vzniklo 2700 lezeckých cest a každým rokem přibývají další. Tyto lezecké cesty jsou rozdělené dle náročnosti. Turistické trasy pak odhalují ta nejkrásnější místa ostrova, která zkrátka musíte vidět.

 

 

Oblíbené památky, které stojí za zhlédnutí

Ostrov je díky bohaté historii plný fascinujících památek, ze kterých byste si neměli nechat ujít především Archeologické muzeum, které nabízí k vidění mnohem víc, než jste z klasických muzeí zvyklí.

Nádherná je také katedrála Agios Christos s nádhernou kupolí. Z historických památek si nesmíte nechat ujít ani město Chorio s rytířským středověkým hradem a starobylým kostelem. V tradičních řeckých vesničkách dodnes žijí lidé tradičním řeckým způsobem a tak, pokud vás zajímají kořeny cizokrajné kultury, navštivte vnitrozemí tohoto pozoruhodného ostrova.

 

Vesnice Emborios - severní část ostrova

 

Kalymnos nabízí vyžití pro každého

Nudit se na ostrově v žádném případě nebudete ani v případě, že jste vyznavači noční zábavy. Zde jsou Řekové skutečně nočními ptáky a nechybí ani tradiční polední siesta. Promenáda vedoucí mezi hlavními letovisky je plná barů, restaurací, tradičních taveren, stánků i obchůdků se suvenýry.  Na řeckém ostrově Kalymnos si zkrátka najde každý to, co od zasloužené dovolené očekává.

Autor: Karolína Hrubá

 

Kalymnos z Krakowa, zdroj videa: YouTube CC,  NoName

 

 

   
  Čtěte také:
  Zájezdy do Řecka
  Přehled řeckých ostrovů
  Letiště v Řecku
   


 

Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.