Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Kanadské město zahrad

Město zahrad, historie, umění, velryby .. Tohle a mnohem více zažijete v hlavním městě kanadské provincie Britská Kolumbie, Victorii. Victoria se nachází na nejjižnějším cípu Vancouver island.

Victoria má bohatou historii jako málo kanadských měst. Historii města a okolí začaly psát První národy - Songhees, Saanich a Sooke. Ty tam žily dávno předtím než tam v roce 1778 vstoupil první Evropan. Nebyl to nikdo jiný než Kapitán James Cook. Jeho sochu najdete ve vnitřním přístavu Victorie, naproti Fairmont Empress hotelu. Dalším významným milníkem v historii je Zlatá horečka v 60. letech 19. století.

 

 

Pokud vás zajímá historie a rádi byste se o celé Britské Kolumbii dozvěděli více, doporučuji návštěvu Royal BC muzea. Je třeba počítat s minimálně 3 hodinami, které tam strávíte. Najdete tam stálou výstavu o prvních národech a jejich kulturním dědictví, projdete si Victorii jak vypadala v 19. století a budete mít možnost obdivovat téměř autentické kopie místních plážích a jejich živočichů. Další výstavy se průběžně mění, ale vždy jsou spojené s životem v provincii. Součástí muzea je také IMAX kino.

 
Mohlo by vás zajímat: další článek o Victorii, čtěte zde
 

 

Přes ulici od muzea se nachází nejslavnější a nejfotogeničtější budovy Victorie - budovy Parlamentu.

 

 

Dalším architektonickým lákadlem je hotel Fairmont Empress vystavěný ve Viktoriánském stylu. V budově hotelu se nachází oblíbená turistická atrakce - Miniaturní svět.

 

 

Jako pomalu v každém severoamerickém městě, je i zde část města zvaná Chinatown. Narozdíl od ostatních měst, se v tomto Chinatownu schovává tzv. Fan Tan Alley. To je pasáž, jejíž nejužší místo má 90 cm, kde můžete nakoupit originální kousky v designových obchodech, navštívit galerii či si dát dobrou kávu.

 

 

Do Victorie se často jezdí za účelem pozorování velryb. Těch žije ve vodách okolo pobřeží cca 80. Ve městě je několik kanceláří zajišťující tyto výlety. Nejen velryby, ale také mnoho ryb žije v okolních vodách a speciality z nich můžete ochutnat v rybářském přístavišti - Fishermans Wharf. To je skrytý poklad Victorie. Několik plovoucích domů, které jejich majitelé přeměnily v umělecká díla.

 

 

Z Fishermans Wharf vede Waterfront Trail, který vás dovede až do Beacon Hill parku. Pokud půjdete tento trail dostane se k tzv. Unity Wall Na 'Tsa'maht, kde místní umělci vytvořili mural, který má tvořit most mezi kulturami. Jedná se o umění Prvních národů, konkrétně národu Salish. Na konci tohoto mola je malý maják a krásný výhled na oceán.

 

 

Waterfront Trail vede dál přes Spiral Beach, Holland Point Park až k již zmiňovanému Beacon Hill Park. Tam můžete potkat volně pobíhající pávy. Pro děti je tam dětská farma, pro zamilované páry zahrada plná růží.

 

 

Jak už je z názvu článku patrné, hlavním lákadlem Victorie jsou zahrady. Ty nabízí pestrobarevnou paletu všech různých rostlin, které si jen dovedete představit. Pravděpodobně nejlepší období návštěvy je jaro, kdy vše kvete a má ty nejhezčí barvy. V centru města najdete Abkhazi garden, malou zahradu s čajovnou.

Nejslavnější zahradou je Butcharts Garden, která je vzdálená cca 30 minut jízdy od centra Victorie. Nedaleko této zahrady byla otevřena tzv. Butterfly Garden. Tam žije široké spektrum různěbarevných motýlů z celého světa, plameňáci, papoušci,gekon a nově tam byl otevřen pavilon s hmyzem. Dle mého názoru, to bylo to nejlepší místo, co jsem ve Victorii viděla a navštívila. Hned za touto zahradou by bylo na mém žebříčku oblíbenosti Royal BC muzeum.

 

 

Pokud budete mít dostatek času, můžete navštívit hrad Craigdarroch. Pokud očekáváte historii sahající až do 13. století, hned na to můžete zapomenout. Hrad byl postaven až v 19. století rodinou Dunsmuir. Tak i tak stojí za návštěvu, protože v Kanadě jsou hrady celkem rarita.

 

Autor: Marie Milenovska

 

Přehled hotelů v této oblasti  

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.