Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ko Lanta – thajské souostroví mořských nomádů

cs.wikipedia.orgZamíříte-li na Ko Lanta, přivítá vás souostroví tvořené asi padesáti ostrovy u jižního Andamanského pobřeží. Největším z nich je Ko Lanta Yai, kde najdete turistická letoviska, divoké džungle ale i obydlí většiny obyvatel tohoto tropického ráje.

Obrovský boom turistiky zde nastal teprve na počátku 21. století. Ještě v roce 1998 na souostroví nefungovala elektřina a spojení s okolním světem bylo prakticky nulové.

Dnes je ale všechno jinak a Ko Lanta nabízí luxusní hotelové resorty, které uspokojí i ty nejnáročnější turisty. Většina z nich navíc dbá i na sepjetí s přírodou, o kterou zde příkladně pečují. O tom ostatně svědčí i to, že celý jižní cíp ostrova Ko Lanta Yai je zarostlý hustou neporušenou džunglí, ve které stále žijí mořští cikáni.

 

cs.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

   Koh Lanta beach

 

Všechny ostrovy a ostrůvky tohoto souostroví jsou vyhlášené průzračným mořem a svými zlatými písečnými plážemi. Na Ko Lanta Yai najdete celkem 9 pláží, nejdelší z nich, pláž Hat Khlong Dao, měří několik kilometrů a je oblíbeným turistickým cílem. Klidnější, a pro plavání vhodnější, jsou pláže Kaw Kwang, Long Beach a zejména mělká Klong Dao, které je ideální pro rodiny s dětmi.

 

Zdroj videa: YouTube CC Pascal Basel Videography, Koh Lanta

 

Na ostrově je toho však k vidění mnohem víc – třeba vesnička Ao Mai Pai se stejnojmenným vodopádem, obrovský jeskynní komplex Tham Khao Maikaeo či mořský národní park Mu Ko Lanta. Bez větších obtíží se ale můžete vydat i na dalších z malebných ostrovů.

Oblíbený je potápěčský kurz na ostrově Phi Phi, během kterého můžete spatřit i některé z menších druhů žraloků. A na své si zde přijdou i milovníci šnorchlování.

Pro snadnější přepravu po ostrově si můžete pronajmout motocykl a vydat se třeba do rybí a krabí farmy v tradiční rybářské vesnici. Určitě přitom neopomeňte ochutnat tamní lahůdky. Vždyť i samotný název souostroví vychází z označení pro speciální klec určenou právě ke grilování ryb – lantan.

Autor: Petra Stenzelová

 

     Hotely přes booking.com

Ko lanta ubytovani

 

 

 


 

 

 

Zdro videa: YouTube CC Pascal Basel Videography, Koh Lanta ...

 

 

     
  Čtěte také:  
 

Jaké doklady potřebujete při cestě do Thajska?

 
 

Tipy a rady na cestu do Thajska

 
 

S jakou flórou a faunou se můžeme setkat v Thajsku?

 
 

Měna v Thajsku - informace

 
 

Poloha a hranice Thajska

 
 

10 největších ostrovů světa

 
     

 


Vložil/a: Daniel Česák 24.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.