Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kolumbův stříbrný přístav Puerto Plata

en.wikipedia.orgPuerto Plata je příslovečnou perlou severního pobřeží Dominikánské republiky. Za tuto pozici vděčí jednak své exkluzivní lokaci u úpatí hory Mount Isabel de Torres, jednak bohaté historii, jedinečné architektuře a v neposlední řadě také vyhlášeným plážím.

 

Právě malebné pláže pokryté bílým pískem jsou již od 90. let minulého století hlavním turistickým tahákem. Nejvyhlášenější z nich, pláže Playa Dorada a Playa Cabarete, mají pro návštěvníky připravenou celou řadu různorodých sportovních aktivit. Azurově průzračné moře je však lákavé samo o sobě.

 

en.wikipedia.org

   Pláž Playa Dorada

   Hotely na booking.com v oblasti Cabarete

Puerto plata

 


Nejbližší letiště: Gregorio Luperón International Airport

Oficiální web

Kód: POP

Puerto Plata - trasa letu

  Trase letu z Prahy s přestupem v Kolínu nad Rýnem, výběr tarifů na Kiwi.com

 

Název města Puerto Plata bychom mohli do češtiny přeložit jako ‚stříbrný přístav‘ a věřte, že toto označení rozhodně není náhodné. Vychází z pověsti, podle které toto místo pojmenoval sám Kryštof Kolumbus, když jej v roce 1493 objevil. Nenechte se však mýlit, nešlo tu o těžbu stříbra – Kolumba uchvátil výhled na oceán, který se v odlescích slunce stříbřitě leskl.

 

Puerto plata

 

Město jako takové existuje od roku 1496 a není se proto čemu divit, že je zde i několik historických památek. Téměř na každém kroku můžete narazit na charakteristické viktoriánské domy s bílými ploty, místní dominantou je však španělská pevnost Fuerte de San Felipe.

 


Navštívit můžete vyhlášený lihovar, ve kterém se připravuje rum Brugal či manufakturu na výrobu doutníků. Rozhodně si však nenechte ujít Muzeum jantaru - Puerto Plata totiž patří mezi jedno z největších nalezišť zkamenělé pryskyřice na světě. Díky tomu bývá tato oblast označována také jako Costa de Ambar, tedy jantarové pobřeží.

Na své si však jistě přijdou i návštěvníci se smyslem pro dobrodružství. Hora Isabel de Torres se tyčí ve výšce bezmála 1 000 metrů nad mořem a je přístupná až na vrchol. Tam na vytrvalé čeká nejen dech beroucí výhled na město a oceán, ale také socha Ježíše Krista! Místo je navíc přístupné i pomocí lanovky!

Autor: Petra Stenzelová

 

Zdroj videa: YouTube CC, Kalondy Tejera

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Puerto Plata z Německa za 9 100 Kč

Eurowings: Kolín nad Rýnem - Puerto Plata za 8 220 Kč

Průvodce Dominikánskou republikou

Teplota moře

 

 

 
Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.