Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ligurská riviéra, oblíbená oblast Středomoří

Úchvatné památky, skvělé jídlo, nádherné moře, nejkrásnější pláže, zátoky či přímořské vesničky. Toto vše je Itálie-skutečný ráj na zemi. Snad nejkrásnější a turisty i domácími nejvyhledávanější částí Itálie je právě Ligurská riviéra.

 

Když Ital řekne, že odjíždí na dovolenou na riviéru, tak určitě má na mysli tu pravou italskou riviéru v oblasti Ligurie. Ligurská riviéra rozděluje Janov, který je zároveň i její centrem. Západní riviéra protíná až francouzskou hranici a jejím posledním bodem je Marseille. Východní končí asi patnáct kilometrů za La Spezial v Portovenere v zálivu básníků.

 

Pobřeží Ligurského moře


Ligurská riviéra je nádherná po celý rok, ale nejvhodnějším termínem na návštěvu Ligurie je srpen, i když domácí mají tehdy dovolenou. Přesto se turisté na pláži netlačí a každý den se najde důvod na nějakou tu oslavu - slavnosti moře, ohňostroje, koncerty či církevní oslavy.

 

Těžko říct, která strana riviéry je krásnější. Každá má své specifické kouzlo. Téměř každé městečko bychom mohli nazvat perlou riviéry, každé má něco, pro co se ho vyplatí navštívit.

Například takové Bogliasco s nádhernými plážemi a kvalitním kempingem je pro návštěvníky okouzlujícím místem nebo nedaleká horská vesnička Sessarego, ve které se vždy v první srpnový víkend konají slavnosti lilku.

Městečka Sori a Camogli kromě nádherných pláží nabízejí i zajímavé rybářské muzeum a klid. Mondénní středisko Rapallo zase diskotéky, kavárny a obchůdky.

Tip na ubytování v Sori -  La Casa nel Borgo Cena za noc pro dva - 2 245 Kč

 

Italským klenotem číslo jedna, který je zapsán v seznamu světového dědictví UNESCO, je vesnička Portofino v rajském zálivu. Je součástí národního parku a vzdálená je od města Janov jen třicet kilometrů.

 

Portofino, Autor fotky: Pimlico27 (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Centrem života je Piazzetta - náměstíčko v přístavu, kde kotví jachty. Do Portofina je příjemné doplout  například i výletní loďkou z Janova a okolí nebo přijít autobusem ze Santa Margherita Ligure.

 

Dalším z klenotů Ligurské riviéry je národní park Cinque Terre - Pět území. Jde o malé osady vytesané do skal mezi mořem a nebem, do kterých ani nevedou cesty. Ty končí přibližně dva kilometry nad osadami na parkovištích a odtud pěšky strmými stezkami turisté sestoupí do těchto, dnes rybářských, původně však pirátských osad.

 

 

V případě, že navštívíte tuto krásnou italskou riviéru, určitě byste měli ochutnat typické mediteránské jídlo focaccia - fokáča. V podstatě se podobá na pizzu, ale těsto je nepoměrně tenčí s podobnými přísadami - rajčata, sýr, šunka, salám, houby či lilky a různé koření.

V celé Ligurské riviéře kromě typických italských jídel místní vědí výtečně připravit ryby a plody moře. Ligurie je proslulá pestem, které se využívá jako příloha k těstovinám. Ze sladkostí kromě vynikající zmrzliny jsou výborné pandolce genovese - koláčky z máslového těsta s kandovaným ovocem a rozinkami, podobné milánskému vánočnímu koláči panettone.

 

Pokud máte rádi starobylé úzké uličky, historii a nádherné přírodní scenérie ve spojení moře, skal a barevných domků, rozhodně budete na správném místě. Ligurská riviéra je okouzlující část Itálie, a právem ji můžeme nazvat květinovým rájem plným palem, malebných zátok a krásných míst.

 

 
Další článek z této oblasti:  Tip na dovolenou - Ligurská Riviéra
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.