Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Tip na dovolenou - Ligurská Riviéra

Pokud patříte mezi milovníky  Itálie, pak neváhejte a vyrazte na Ligurskou riviéru, určitě nebudete zklamaní. Své jméno riviéra podědila po prvních obyvatelích, Ligurech.

Italská neboli Ligurská riviéra je dlouhá neskutečných 315 kilometrů. Buďte si jistí, že na každém kilometru pobřeží se nachází nějaká atrakce, památka nebo přírodní krása.

 

Co vám riviéra Ligur nabízí?

Jde o jednu z mála lokalit, která nabízí takový sortiment zábavy a vyžití, že je vhodná jak pro mladé lidi, kteří se chtějí bavit do noci, tak i pro rodiny s dětmi.

Dalším synonymem pro tyto krásné pláže je i květinové pobřeží. V této části Italie totiž panuje opravdu teplé klima, takže se zde velmi dobře daří palmám, agáve a podobně. Dalšími oblíbenou částí přírody, kterou riviéra nabízí, jsou jeskyně a útesy. Díky těmto útvarům si při potápění můžete, prohlédnout mořské tvory a rostliny. Na své si přijdou i milovníci písečných pláží, promenád a tak dále.

 

 

A co zdejší kuchyně?

Kromě typických italských specialit, jako je pizza nebo špagety si můžete vychutnán i mořské pochoutky. Dary moře jsou zde připravovány na mnoho způsobů a jistě si vybere každý. Důležitou součástí každého jídla, které se v Ligurské riviéře podává, jsou bylinky, samozřejmě čerstvé.

 

 

San Remo

Pokud budete plánovat nějaký ten výlet, pak věřte, že středisko San Remo je místo právě pro vás. Ve světě se proslavilo především díky festivalu Italské Písně. Na tomto místě najdete snad vše, na co si vzpomenete, z památek je dobré zmínit například chrám San Siro nebo poutní kostel Madonna della Costa.

 

  Tip na hotel:  Hotel Riviera Sanremo Cena na noc pro dva: 1 620 Kč
  Tip na hotel:  Little Sweet House2 Cena na noc pro dva: 1 720 Kč

 

Italská riviéra je zkrátka rájem pro každého, kdo hledá odpočinek, zábavu i kulturní vyžití. Zde se nachází vše a záleží jen na vás, na co budete mít zrovna náladu.

 

 Autor článku: Helena Dvořáčková

 

 

 

Další článek z této destinace: Ligurská riviéra, oblíbená oblast Středomoří

 


 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť v Itálii

 

Pět největších jezer v Itálii

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 03.05.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.