Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Janov, přístav plný lodí i slavných obrazů

Janov, en.wikipedia.orgEtruskové, Řekové i Římané, ti všichni oceňovali strategickou polohu města Janov, která přímo vyzývala k jeho proměně v obchodní centrum plné cizinců. Už ve středověku se proto dnešní půlmilionový Janov (Genova) stal s dalšími městy jako je Pisa, Benátky a také Amalfi jednou z částí někdejší námořní republiky. 

Tenkrát šlo z hlediska pohybu kupců o jedno z nejvýznamnějších evropských ekonomických středisek. Svůj význam ovšem neztratilo ani později.

 

 

 

 

 

Mapa - poloha města vzhledem k Praze, výběr letenek na Kiwi.com

Janov  


Nejbližší letiště: Genoa Cristoforo Colombo Airport

Kód: GOA

Janov, en.wikipedia.orgPanorama janovského přístavu, autor fotky: Rinina25, creative commons

 

Svět mořských živočichů

Námořní minulost tohoto přístavu připomíná Lanterna, maják s městským erbem. Skví se zde červený kříž v bílém pozadí připomínající svatého Jiřího. Právě tento světec má za úkol od nepaměti chránit město.

Mořeplavce připomíná také Muma Galata, obrovské muzeum ve čtyřech patrech, které začíná loděmi poháněnými vesly a končí transatlantickými plavbami moderních plavidel.

Pokud se ve starém přístavu nenabažíte pohledu na romantiku a moře a jeho život vás stále láká, nenechte si ujít jednu nevšední janovskou atrakci, a sice obrovské mořské akvárium, které je na evropském kontinentu vůbec největší. Rozkládá se na 600 m2 plochy. Najdete zde všechny možné mořské živočichy od želv až třeba po žraloky. Více informací načerpáte na oficiálním webu této atrakce www.acquariodigenova.it.


K romantickým toulkám pak svádí Boccadesse, část města Janova plná barevných loděk.

 

Trasa jízdy  autem z Prahy do Janova. Vzdálenost: 1027 km. Čas: 11:03. Zdroj mapy - openstreetmap.org.

 

Janov

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Šlechtické paláce plné umění

Janov, en.wikipedia.orgSrdcem města je ovšem náměstí Piazza de Ferrari s Dóžecím palácem a operou Teatro Carlo Felice.

Nevynechejte procházku na Via XX Septembre pulsující třídě s obrovským množstvím barů.

Symbolem zahálčivého života bohaté šlechty v 16.-18. století se stalo Strade Nuove, soubor paláců ve středu Janova. Je jich celkem 42 a velká část z nich prošla renovací. Převážně se jedná o stavby v renesančním a barokním stylu.

Celému souboru dominuje překrásně zdobený Palazzi dei Rolli a za vaši obzvláštní pozornost stojí také Palazzo Bianco vystavěný v 18. století. V jeho nitru najdete obrazy janovských malířů. Palazzo Rosso zase skrývá slavné malby od Dürera, Caravaggia či Tizina.

Ovšem narazíte i na městský palác, je jím Palazzo Reale se 23 pokoji a nádherným trůnním a zrcadlovým sálem. Milovníci umění, kteří se různých stylů a slavných jmen ještě nenabažili, mohou poté pokračovat v Národní galerii, kde narazí třeba na díla Van Dycka nebo Rubense.

 

Janov, en.wikipedia.org Piazza de Ferrari, By Hpschaefer (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Janov, zdroj YouTube videa: Leonardo Titone

 

Přehled ubytování v Janově

Janov

Janov


*Autor úvodní fotky - volné dílo

 

     
  Dovolená v Itálii přes web Invia  
     

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Eurovikend v Janově

Letiště Janov (GOA)

Last minute dovolená v Itálii - přehled

Pět největších jezer v Itálii

Genova Piazza Principe railway station

Země, kde se platí eurem

Veřejná doprava

Teplota moře

 

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 13.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.