Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Marche - Malé Toskánsko

Víno, historie, nádherné pláže omývané Jaderským mořem a skvostné přírodní parky. Nahlédněte s námi do  italské oblasti zvané Marche.

 

 

Poloha regionu Marche, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Marche (česky Marky) je region v části itálie nazývané Palmová riviéra a rozkládá se ve střední Itálii s Jaderským mořem z východní strany.

Dále se rozděluje na 5 provincií: Ancona, Ascoli Piceno, Fermo, Macerata a Pesaro e Urbino.

Povrch regionu je většinou kopcovitý, z části hornatý. Roviny najdete pouze v blízkosti Jaderského moře. Pro její povrch Italové nazývají Merche „malé Toskánsko“. Západní stranou prochází Apeniny dosahující až dvou tisíc metrů.

Nejvyšší italský hřeben Gran Sasso d' Italia je viditelný z celého územi a ještě do května bývá pokryt sněhem. Co se týče těch teplejších oblastí, k rekreaci jsou vhodné od jara do podzimu a tamní pláže s čistou mořskou vodou vás uchvátí.

 

A čím vás může Marche překvapit?

V provincii Ancona se nachází Grotte di Frasassi – rozsáhlý komplex krasových jeskyní poblíž obce Genga. V rámci Itálie se jedná o nejnavštěvovanější jeskyně. Zdejší celoroční teplota je 14 °C a vlhkost vzduchu se pohybuje téměř u sta procent. Jeskyně Grotte di Frasassi skrývají ohromné množství masivních krápníků a jejich součástí je propast L‘Abiso Lancona a její dno patří k největším podzemním prostorám v Evropě. Jméno Ancona najdete na mapě v téhle oblasti ještě jednou – stejný název nese hlavní město regionu Marche.

 

 

Čtěte také: Ancona - nejdůležitější přístav Jaderského moře

 

 

Ascoli Piceno je proslulé pěstováním oliv „al‘ascolana“. V hlavním městě, které nese název provincie, najedete jedno z nejkrásnějších náměstí v Itálii: Piazza del Popolo.

V hlavním městě provincie Fermo najdete podzemní cisterny, které zde v prvním století vybudovali Římané a patří mezi stavbami svého druhu k nejzachovalejším. Spoustu architektonicky zajímavých a významných míst vám nabízí také Pesaro e Urbino a poblíž se nachází taky nádherné přírodní parky, například Furlo Gorge s nádhernými skalisky a zelení.


  Přehled hotelů v lokalitě Marche 
Autor: Kristýna Vaňková

 

 

Čtěte také:

Přehled italských měst

Pět největších jezer v Itálii

Seznam letišť v Itálii

Doba letu do Toskánska

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 27.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.