Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ancona - nejdůležitější přístav Jaderského moře

Na severovýchodě Itálie se rozprostírá přístavní město Ancona, jež patří mezi významné přístavy Jaderského moře a zároveň je hlavním městem stejnojmenné provincie. Do Ancony míří nejen čeští turisté - obdivovat krásný přístav, procházet se historickým centrem města a vůbec užívat si italský relax.

 

 

 

 

 

Přístav Ancona nikdy nespí

Jakmile se ocitnete v Anconě, nikam nespěchejte a chvíli pobuďte v přístavu - ten totiž nikdy nespí a vy si tak můžete dosyta užít všechen ten šrumec - námořníky, odplouvající obchodní lodě i lodě s turisty. Ne nadarmo se o tomto přístavu mluví jako o jednom z nejdůležitějších na Jadranu. Přístav je považován za velmi významné průmyslové a společenské centrum.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Památní stavby vytvářejí ráz celé Ancony

Jakmile se dostatečně nasytíte přístavní atmosférou, zamířit můžete k vnitrozemí - do centra města, jehož nádherné památečné budovy můžete vidět už z přístavu. Mezi nejhlavnější památky patří dóm San Ciriaco, Trajánův oblouk a Lazzaretto - pětiúhelníková stavba obklopená vodou kdysi sloužila jako kasárna a nemocnice, teď je z ní muzeum.

Přístavní město Ancona však nabízí  krásy hodné  obdivu na každém rohu, ať už se budete procházet po některém z jejich náměstí nebo si dáte občerstvení v některé z mnoha restaurací.

Pro krátké či delší zastavení  je určitě vhodná fontána del Calamo, jeskynní útvar Passetto, antický hřbitov Ebraico di Ancona, malebné parky a další památky.

Stejně jako v jiných italských městech, tak i tady narazíte na velké množství chrámů a kostelů tolik typických pro italský region.

 

 

Na dovolené v Anconě se můžete stát součástí mnoha tradic

Pokud si usmyslíte strávit dovolenou zrovna zde, litovat určitě nebudete. Kromě toho, že můžete po celé ty dny nasávat dokonalou italskou atmosféru.

 

 

Budete-li v Anconě první neděli v září, můžete se zúčastnit festivalu zvaného Festa del mare. Ten den na moři uvidíte nespočet lodí, které svým vyplutím uctívají všechny padlé na moři. Léto je ideálním časem pro další tradici v Anconě - tedy vystoupat na horu Monte d'Ancona – Conero a pozorovat brzký ranní východ slunce nad mořem - opravdu nádherná podívaná!

 

 

Mohlo by vás zajímat: Letiště Ancona (AOI)

 

 

Ancona je obdivuhodné přístavní město

Ancona je obdivuhodné přístavní město a byla by škoda jej neprozkoumat. Pokud se přímo do města nechystáte, doporučujeme sem alespoň nakouknout.

 

 

Jestli budete Anconou projíždět, připravte se, že je to v ní jako na houpačce - čeká vás prudké stoupání a zas sestupy dolů a také velmi ostré zatáčky. Pokud se vám hlava nezatočí při tomhle, tak rozhodně při tom, jak jí kvůli krásným výhledům na moře budete neustále otáčet. Ancona je neuvěřitelná - chce to jen dívat se a nechat na sebe zapůsobit kouzlo italské krajiny.

 

    Hotely v této oblasti

 
Tip na levný hotel: Hotel Dorico Cena za noc pro dva - 1 128 Kč

 

Autor: Andrea Nováková

 

 

 

                                                 Další italská města
  Neapol Řím Benátky Miláno  
  Rimini Bormio Sorrento Portoferraio  
  Trapani Livorno Siena Caorle  
  Cortina Cagliari Pisa Bolzano  

 

 

Last minute dovolená v Itálii - přehled

Pět největších jezer v Itálii

Seznam letišť v Itálii

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!