Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ancona - nejdůležitější přístav Jaderského moře

Na severovýchodě Itálie se rozprostírá přístavní město Ancona, jež patří mezi významné přístavy Jaderského moře a zároveň je hlavním městem stejnojmenné provincie. Do Ancony míří nejen čeští turisté - obdivovat krásný přístav, procházet se historickým centrem města a vůbec užívat si italský relax.

 

 

 

 

 

Přístav Ancona nikdy nespí

Jakmile se ocitnete v Anconě, nikam nespěchejte a chvíli pobuďte v přístavu - ten totiž nikdy nespí a vy si tak můžete dosyta užít všechen ten šrumec - námořníky, odplouvající obchodní lodě i lodě s turisty. Ne nadarmo se o tomto přístavu mluví jako o jednom z nejdůležitějších na Jadranu. Přístav je považován za velmi významné průmyslové a společenské centrum.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Památní stavby vytvářejí ráz celé Ancony

Jakmile se dostatečně nasytíte přístavní atmosférou, zamířit můžete k vnitrozemí - do centra města, jehož nádherné památečné budovy můžete vidět už z přístavu. Mezi nejhlavnější památky patří dóm San Ciriaco, Trajánův oblouk a Lazzaretto - pětiúhelníková stavba obklopená vodou kdysi sloužila jako kasárna a nemocnice, teď je z ní muzeum.

Přístavní město Ancona však nabízí  krásy hodné  obdivu na každém rohu, ať už se budete procházet po některém z jejich náměstí nebo si dáte občerstvení v některé z mnoha restaurací.

Pro krátké či delší zastavení  je určitě vhodná fontána del Calamo, jeskynní útvar Passetto, antický hřbitov Ebraico di Ancona, malebné parky a další památky.

Stejně jako v jiných italských městech, tak i tady narazíte na velké množství chrámů a kostelů tolik typických pro italský region.

 

 

Na dovolené v Anconě se můžete stát součástí mnoha tradic

Pokud si usmyslíte strávit dovolenou zrovna zde, litovat určitě nebudete. Kromě toho, že můžete po celé ty dny nasávat dokonalou italskou atmosféru.

 

 

Budete-li v Anconě první neděli v září, můžete se zúčastnit festivalu zvaného Festa del mare. Ten den na moři uvidíte nespočet lodí, které svým vyplutím uctívají všechny padlé na moři. Léto je ideálním časem pro další tradici v Anconě - tedy vystoupat na horu Monte d'Ancona – Conero a pozorovat brzký ranní východ  slunce nad mořem - opravdu nádherná podívaná!

 

 

Mohlo by vás zajímat: Letiště Ancona (AOI)

 

 

Ancona je obdivuhodné přístavní město

Ancona je obdivuhodné přístavní město a byla by škoda jej neprozkoumat. Pokud se přímo do města nechystáte, doporučujeme sem alespoň nakouknout.

 

 

Jestli budete Anconou projíždět, připravte se, že je to v ní jako na houpačce - čeká vás prudké stoupání a zas sestupy dolů a také velmi ostré zatáčky. Pokud se vám hlava nezatočí při tomhle, tak rozhodně při tom, jak jí kvůli krásným výhledům na moře budete neustále otáčet. Ancona je neuvěřitelná - chce to jen dívat se a nechat na sebe zapůsobit kouzlo italské krajiny.

 

    Hotely v této oblasti

 
Tip na levný hotel: Hotel Dorico Cena za noc pro dva - 1 128 Kč

 

Autor: Andrea Nováková

 

 

 

                                                 Další italská města
  Neapol Řím Benátky Miláno  
  Rimini Bormio Sorrento Portoferraio  
  Trapani Livorno Siena Caorle  
  Cortina Cagliari Pisa Bolzano  

 

 

Last minute dovolená v Itálii - přehled

Pět největších jezer v Itálii

Doba letu do Itálie

Seznam letišť v Itálii

Last minute zájezdy do Itálie

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.