Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Marina di Campo na ostrově Elba

Ostrov Elba

Italský ostrov Elba se rozprostírá v Tyrhenském moři. Na tento ostrov se dostanete lodí z přístavního městečka Piombino, které leží ve vzdálenosti 10 km od něj. Přeprava trvá pouze hodinu a jako platící cestující si můžete užít plavbu luxusní loďí.

 

 

Ostrov se skládá z osmi administrativních celků: Portoferraio, Campo nell'Elba, Capoliveri, Marciana, Marciana Marina, Porto Azzurro, Rio Marina a Rio nell'Elba.

 

 

 

Marina di Campo

Na ostrově Elba se nachází jedno z nejkrásnějších městeček, a to Marina di Campo, které leží na jižním pobřeží.

Marina di Campo byla původně osídlena rybáři, a proto sem byl soustředěn rybolov. Postupem času zde bylo vybudováno letovisko jako první na ostrově.

Mezi největší jeho dominanty patří dlouhá písečná pláž neboli písečná zátoka. Zátoka je dlouhá 2 km a má postupný vstup do moře. Zároveň je lemována nádhernou krajinou, kde je možné vidět nejvyšší horu Elby.

 

 

V městečku naleznete spoustu kavárniček, úzkých uliček, živé hudby, příjemných obchodů.

Centrum má historický nádech, který ve vás vyvolá tu správnou italskou atmosféru. Právě to potrhává malebnost tohoto městečka. Každou středu se zde konají trhy, které bez obav můžete navštívit a koupit si místní speciality a neodolat pravé italské zmrzlině. Večer zde na vás čeká velmi rušný noční život.

 

Mapa, zdroj - openstreetmap.org

 

Výlety

Pokud se nacházíte v této destinaci, nezapomeňte navštívit překrásné kostely San Nicolo, San Giovanni nebo San Pietro.

Za navštívení též stojí pláž Fettovaia, která leží pouze 10 km od města, anebo Cavoli ležící 5 km od města. Naleznete zde průhledné moře a poblíž spoustu malých obchodů se suvenýry, občerstvením aj.

 

Proč právě Marina di Campo?

Toto místo je vhodné pro všechny, kteří rádi tráví celý den u moře a poté si chtěj užívat všechny nabídky nočního života. Právě pro svou rozmanitost a bohatost je tato destinace jedna z nejvyhledávanějších. To odpovídá i vyšším cenám, které jsou, ale úměrné tomu, v jakých krásných končinách se nacházíte.

 

Ubytování - Marina di Campo

 

Residence Elite

Cena na noc pro dva - 1 175 Kč
 

Hotel Villa Nettuno

Cena na noc pro dva - 1 187 Kč
 

Hotel Elba

Cena na noc pro dva - 2 012 Kč
  Orientační ceny v den vydání článku

 

 Autor: Michaela M.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam měst v Itálii

Přehled letišť v Itálii

Vzdálenost z Prahy na ostrov Elba

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.