Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Městečko Alghero, nechte se jím okouzlit a nebudete litovat

Návštěva Sardinie zřejmě nikdy pro nikoho nebyla zklamáním. Půvabný ostrov má totiž vždycky co nabídnout - pro letošní sezónu to může být městečko Alghero na jejím západním pobřeží. Jeho břehy omývá Středozemní moře a na svou přezdívku  „Malá Barcelona“ celoročně láká řady turistů.

   
   

Staré město vám bude vyprávět příběh...

Pokud milujete místa s dávnou historií a rádi si uprostřed jejich uliček a náměstí necháte vyprávět příběh, je městečko Alghero tou pravou destinací pro vás. Budete-li naslouchat dobře, bude vám stará část města vyprávět svůj příběh o tom, jak město v roce 1354 dobyli Katalánci, což bude patrné nejen z dvoujazyčných cedulek ve městě, nýbrž i ze staré katalánštiny, která ve městě zní dodnes.

Ve starém městě narazíte na spoustu historických památek - katedrála Panny Marie, kostel sv. Michala, kostel sv. Františka, Garibaldiho věž, či největší algherská věž Torre Sulis.

Celé město je obehnáno starými hradbami a tak na vás dýchne svou romantickou atmosférou - místo pro selfie snímky jako stvořené. Vaše kroky by neměly minout ani malebné a docela rušné náměstí Piazza Civica a uniknout vaším očím a hledáčkům fotoaparátů by neměl ani kouzelný přístav, který je dodnes považován za velmi důležitý.

 

 

Město Alghero je dobře vybavené - má svou železnici i letiště, a proto se nejedná zrovna o zapadlý kout světa. Také nemá co skrývat a zejména zdejší obyvatelé jsou rádi, že očím turistů neuniká. Vedle zpracovávání červených korálů a langust žije město právě z turistického ruchu. 

 

     
  Dovolená v Sardinii přes web Invia  
     

 

 

     
                      Předpověď počasí - Alghero  
     

 

Ve městě Algheru se s nudou nesetkáte

Ve městě Algheru můžete zažít leccos, nudu však v žádném případě. Poté, co se nasytíte půvabným starým městem, můžete vyrazit dál za objevováním, třeba k mysu Capo Caccia nebo do Neptunovy jeskyně, která si pro vás přichystala nádhernou stalaktitovou podívanou.

Alghero však nabízí mnohem více - dlouhé písčité pláže a celou řadu vodních sportů, které si právě zde můžete vyzkoušet. Dobrodružství můžete zažít v rybářské vesničce Fertilie, kde uvidíte romantický kamenný most, který však v polovině zálivu končí - opravdová záhada, co říkáte? O turistu zde bude samozřejmě postaráno i po jiných stránkách - může si užít všechny vymoženosti hotelových apartmánů, obchůdky i nejrůznější tržnice, služby, výborné italské jídlo, zkrátka kde co. Odcházet by neměl s červeným zlatem na krku - šperkem vyrobeným z červeného korálu, který je pro město Alghero tak příznačný.

 

 Přehled hotelů v této lokalitě na booking.com

 

 

A co vy? Už poněkolikáté se chystáte do Sardinie? Co letos prozkoumat městečko Alghero a pochytit něco z katalánštiny? Jedině tady můžete být  jednou nohou v Itálii a druhou ve Španělsku...katalánský vzhled města bije do očí.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Best places to visit, Alghero

 

   
  Mohlo by vás zajímat: Letiště Alghero, čtěte zde
   

 

 

Další články, které by vás mohly zajímat:

Alghero, italské město s katalánskými vlivy

Levně na Sardinii

Akční letenky za cenu i pod 300,- Kč

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.