Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Městečko Preveza

Chystáte se na dovolenou do  Řecka? Jistě Vás nejprve napadnou lokality jako Atény, Kréta či Rhodos. Řecko však nabízí také další zajímavá místa, která by Vám neměly být utajeny. Jedním takovým méně známým klenotem je například městečko Preveza.

 

 

 

 

Preveza leží na jihozápadě Řecka mezi Jónským mořem a zálivem Amvrakikos, ve kterém kotví rybářské lodě. To Vám možná napoví, že se jedná o malý rybářský přístav. Čerstvých  ryb a mořských plodů si tedy můžete užívat v místních restauracích dosytosti. Nebudou zklamáni ani milovníci  vína nebo kávy. Kavárny s výhledem na moře tu mají svůj specifický půvab, kterému jistě neodoláte.

Všechno ale není jen o dobrém jídle a pití, že ano. Teprve ve spojení s malou procházkou uličkami města poznáte tu pravou atmosféru Prevezy. Svou neobvyklostí Vás určitě okouzlí domky oděné v pestrobarevných fasádách, kterým kontrastuje přilehlé průzračné moře.

 

 

    Mapa - openstreetmap.org

 

Pokud rádi obdivujete krásy přírody či historických památek, přijdete si tu na své. Jistě, památky a přírodu naleznete v Řecku kdekoliv, avšak tady si je můžete vychutnat v poklidu, bez velkého turistického ruchu. Několik památek naleznete přímo ve městě a spousta dalších na Vás čeká jen po pár minutách jízdy.

Za malý výlet určitě stojí například ruiny antického města Nicopolis (vzdáleného téměř 6 km). Cestovat můžete i po vodě. Nabízí se celodenní výlety lodí s koupáním a šnorchlováním v křišťálových vodách přilehlých ostrovů. Koupat nebo opalovat se však můžete také nerušeně přímo na písčitooblázkových plážích v Preveze. Pokud cestujete i s dětmi, jistě jim udělá radost malý místní lunapark či aquapark vzdálený od města asi 20 km.

 

Tip na apartmán/hotel:  Marias House Cena na noc pro dva - 1 280 Kč


A jak se do Prevezy dostat? Letadlem. Tím se dostanete do nedalekého Aktia, které je s Prevezou spojeno vůbec prvním a zatím i jediným podzemním tunelem v Řecku (více informací o tomto tunelu čtěte zde).

Autor: Pavla Benetinová

 

Zdroj videa: YouTube - CC, Chan Khamphoomee Preveza


 

 

 


 

   
  Čtěte také:
 

Seznam letišť v Řecku

 

Nové linky z Prahy do Řecka

 

Přehled - řecké ostrov

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 01.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.