Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Mexico City – organizovaný chaos

cs.wikipedia.orgNa první pohled může Mexico City působit chaoticky. Davy lidí prodírající se kolonami dopravních prostředků, nepřehledná tržiště, různorodá spleť ulic a uliček. Pokud se ale na chvíli zastavíte, přivřete oči a pozorně se zaposloucháte, tak zjistíte, že město tepe svým vlastním, pravidelným pulsem. Že právě tento chaos přináší městu řád.

 

 

Malá česká stopa

Když budete cestovat po Mexiku a místní se vás zeptají, jestli míříte do Mexika, nedejte se zmást. Mexičané totiž své hlavní město běžně nazývají mnoha různými názvy, z nichž nejčastěji uslyšíte právě Mexiko.

 

 

Mexico City je třetím nejlidnatějším městem světa, dnes na jeho území žije přes 21 milionů obyvatel. Ve východní části města žijí lidé, kteří se dlouhodobě potýkají s chudobou, západní část naopak oplývá obrovským bohatstvím.

Během dopoledne tak můžete navštívit největší chudinskou čtvrť Nezahualcóyotl, kde žije až 1,5 milionů obyvatel, a odpoledne si můžete zajít na nákupy na nejluxusnější nákupní třídě, která nese název Avenida Presidente Masaryk. Ano, tato ulice je pojmenována po prvním československém prezidentovi Tomáši G. Masarykovi a bývá přirovnávána k newyorské Páté avenue.

 

Letenky do Mexika

Trasa letu do Mexico City

   Trasa letu z Prahy s jedním přestupem, přehled tarifů na Kiwi.com, přehled ve vyhledávači letenek Skyscanner.com


Na prohlídku městem

Mexico City má bohatou historii a díky ní i mnoho památek, které určitě stojí za návštěvu. Historický střed města je zapsán na seznam UNESCO. Na náměstí Plaza de la Constitucion, které se zde nachází, naleznete mimo prezidentského paláce také katedrálu Catedral Metropolitana, kde se v roce 1968 vdávala československá gymnastka Věra Čáslavská.

V rohu náměstí se pak rozkládají pozůstatky chrámového komplexu Aztéků, Templo Mayor. Ten býval centrem posvátného města Tenochtitlánu, na jehož místě dnes stojí právě Mexico City.

Nesmíte vynechat také místní ZOO nebo čtvrť Coyoacán, která je plná malebných uliček, vynikajících kaváren a místem, kde žila a tvořila Frida Kahlo se svým manželem, Diegem Riverou.

Zapomeňte na to, že byste po městě chodili jen pěšky. Všechna místa, která stojí za to vidět, jsou totiž od sebe většinou dost vzdálená, a tak raději využijte místní hromadnou dopravu. Po městě běžně jezdí autobusy, trolejbusy a metro. Žádné jízdní řády však nehledejte, jednoduše musíte doufat, že vám zrovna něco pojede. Autem se sice také dostanete všude, pokud ale nejste naprostí flegmatici, je dost dobře možné, že zde o své nervy nadobro přijdete.


    Ubytování v této lokalitě na webu booking.com

Mexico City

en.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

cs.wikipedia.org


Nezaměnitelné kouzlo místa

Pokud budete chtít toto temperamentní město lépe poznat, určitě si na jeho návštěvu vyhraďte více času.  Zajímavosti, se kterými jsme vás v článku seznámili, jsou totiž jen vrcholem ledovce. Nasát všechny vůně, barvy a zvuky tohoto města nezvládnete během jednoho dne. Mexico City přináší střet historie a moderní doby, tradičních i nových kultur a různých vrstev společnosti, které potřebují čas, aby byly pochopeny. Jakmile se vám to ale podaří, budete se sem chtít stále vracet.

Autor: Anna Janoušková

 

 

   
  Čtěte také:
 

Rady a tipy na cestu do Mexika

 

Seznam letišť v Mexiku

 

Průvodce dopravou v Mexiku

 

Doba letu do Mexico City

   

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.