Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Rady a tipy na cestu do Mexika

Foto, en.wikipedia.orgMexiko země mnoha tváří. Můžete zde nakupovat a smlouvat, potápět se v moři mezi korály, surfovat, vystoupit na pyramidu či navštívit mayskou vesnici. Pro milovníky noční zábavy nabízí země také mnoho klubů.

 

 

 

Před cestou

Abyste mohli vstoupit do Mexika, potřebujete pas, který je platný ještě 6 měsíců po vašem příjezdu zpět ze země. Bez víza zde můžete pobývat až 90 dní. (podmínky pro vstup do země - mzv) Pokud byste si chtěli zapůjčit automobil, musíte vlastnit mezinárodní řidičský průkaz. Doporučujeme ale vysokou opatrnost v řízení motorových vozidel.

Cestovní pojištění je snad samozřejmostí při každé cestě do zahraničí, pro jistotu jej ale připomínáme z důvodu, že je v Mexiku úroveň zdravotnictví na vysoké úrovni, ale zároveň je také velmi drahá.

Není vyžadováno žádné povinné očkování, ale doporučuje se, nechat se očkovat proti břišnímu tyfu a žloutence typu A.

 

Jazyk

Měli byste ovládat alespoň základní fráze a číslovky ve španělštině. V hotelech se sice domluvíte anglicky, ale venku s angličtinou příliš neobstojíte. Místní lidé navíc ocení alespoň vaši snahu, dorozumět se španělsky, i přes to že vaše řeč nebude perfektní. Mexikánci jsou velmi přátelští a tak je možné, že vás bude kdokoli cizí na ulici zdravit. Není to nic neobvyklého, jednoduše správně pozdravte také – Buenos dias (do 12h), Buenas tardes (od 12 do 18h), Buenas noches (po 18h).

 

Peníze

V Mexiku se platí mexickým pesem.

Mexické peso

 

Počítejte s tím, že hlavně suvenýry jsou tu 2x až 3x tak drahé. Cena je nasazená kvůli turistům. Smlouvejte, smlouvejte a zase smlouvejte. Pokud nakoupíte u jednoho obchodníka více suvenýrů najednou, můžete vysmlouvat fajn cenu.

 

Všeobecná doporučení a zajímavosti

V hlavním městě a turistických oblastech dochází k napadení a okrádání cizinců. Nezdržujte se proto venku v noci, nechoďte na odlehlá místa a v žádném případě nenocujte venku! Fotoaparáty, mobilní telefony raději vůbec nemějte venku na očích. Nenoste u sebe velké obnosy peněz a ani je nevybírejte z bankomatů.

Foto, en.wikipedia.orgPlatí zde velmi přísné zákony za poškození rostlin, živočichů či památek.

Zakázáno je do země přivážet čerstvé ovoce a zeleninu, masné výrobky, chemické, farmaceutické či biologické výrobky pro zemědělskou výrobu.

Někdy se může vyskytnout malárie, takže raději spěte pod moskytiérou a pokud se budete zdržovat ve večerních hodinách venku, noste dlouhé rukávy apod. Prevencí by také mohlo být očkování, ale v turistických oblastech se malárie příliš nevyskytuje, protože jsou vysoko položené.

Raději kupujte balenou vodu, protože voda v Mexiku je všeobecně problémem, takže předejte případným zažívacím nevolnostem. Pokud budete ubytovaní v hostelu, počítejte s tím, že se moc neumyjete.

Zajímavostí a nezvykem je rozhodně fakt, že se toaletní papír díky úzkému potrubí, nevyhazuje přímo do záchodu, ale do odpadkového koše.

Aktuální čas v Mexico City

 
Přehled padesátky nejvytíženějších letišť Mexika
 


Ubytování v Mexiku přes booking.com

Přehled cen hotelů, Mexico city

Mexico playa del Carmen

 

Mexiko mapa

Mexiko

 Letenky z Prahy na Kiwi.com

 

 

A na konec pár cestopisů z Mexika:

Chiapas: kouzelný stát v horách na jihu Mexika

Yucatán – tak trochu jiné Mexiko

Objevte yucatánské pobřeží bez turistů

Yucatán: po stopách místních obyvatel v Méridě

Campeche, yucatánské město plné barev

Tulum: yucatánské město na pobřeží Karibiku

Když Mexiko, tak Cancún

Hory v Mexiku

 

 


 

 

Průvodce dopravou v Mexiku

Letiště Mexiko (MEX)

Letiště Cancun (CUN)

Letiště Acapulco (ACA)

Mexická měna

Doba letu do Mexika
 

Vložil/a: Daniel Česák 16.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.