Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Mramorový ostrov Paros

Jedinečná příroda, pláže s křišťálově čistou vodou, tradiční vesničky a dech beroucí krajina. To vše dělá z ostrova Paros, který se nachází v samotném srdci souostroví Kyklady, jednu z nejkrásnějších a nejromantičtějších destinací v  Řecku.

 

 

 

 

Nejvíce navštěvovanou oblastí ostrova je bezesporu hlavní město a zároveň přístaviště Parikia, které zaujme svými typickými bílými domky s modrými okenicemi, ale také působivými neoklasicistními vilkami.

Symbolem města je byzantská katedrála Panagia Ekatontapyliani, církevní monument pocházející z 6. století.  Dalším historickým lákadlem je Byzantské či Archeologické muzeum, vystavující různá díla z mramoru, jehož těžba ostrov proslavila a dodnes je součástí paroské kultury.

 

                   
          Tip na ubytování (Kemp) - Parikia: Camping Koula Cena na noc pro dva - 484 Kč        
                   

 

Za zmínku zajisté stojí také  rybářské městečko Naoussa, které podle mnohých patří k nejkrásnějším místům z celého souostroví. Nachází se zde typická kykladská architektura, spletité uličky, tradiční taverny, bary a restaurace nabízející tradiční řecké pokrmy z mořských plodů. Spolu s hlavním městem patří mezi hlavní oblasti společenského života a nekončící noční zábavy.  

Paros nabízí spoustu příležitostí k zábavě a odpočinku. Mezi nejvyhledávanější místa patří krásné pláže, kterých je na ostrově nespočet, a jsou vhodné pro každého, kdo si chce vychutnat křišťálově čisté moře. Nejznámější z nich je Zlatá pláž, oblíbená především mezi surfaři. Potápěče jistě zaujme pláž Alyki, v jejíž blízkosti se na mořském dně nachází ruiny starověkého města.

 

 

Na své si přijdou také milovníci turistiky, v centru ostrova se nachází horská vesnička Lefkes, v níž lze blíže poznat běžný život řeckého venkova. Za výlet také stojí výšlap na nejvyšší vrchol Profitis Ilias, na jehož úbočí se nachází středověký pravoslavný klášter.

 

Vesnička Lefkes - By Kondephy (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

Atraktivní je ovšem i nejbližší okolí ostrova, zejména necelé dva kilometry vzdálený ostrov Antiparos, na němž se nachází nejzajímavější krápníkové jeskyně v celém Řecku. O něco dál lze navštívit ostrov Naxos či Santorini, jenž je považován za ztracenou bájnou Atlantidu.

 Autor: Lenka S.

 

 

 

 

 

 

Zdroj videa,: YouTube CC, Vesselin Kolev Paros - Řecko

 

 

     
  Dovolená na Paros přes web Invia  
     

 

        Čtěte také: Seznam letišť v Řecku

Řecké ostrovy - přehled

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.